11.09.2019 / Kalendarium

Spotkanie autorskie z adwokatem doktorem Jackiem Bartosiakiem, autorem wydanej w 2018 r. książki „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju” 🗓

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z adwokatem doktorem Jackiem Bartosiakiem, autorem wydanej w 2018 r. książki „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, które odbędzie się 17 września o godz. 17:30 w sali Krajewskiego w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie w al. Ujazdowskich 49.

Jacek Bartosiak jest prawnikiem, adwokatem, ekspertem ds. geopolityki i strategii.

Książka „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, traktuje o sytuacji geostrategicznej Polski i Europy w dobie rywalizacji mocarstw w Eurazji wraz ze szczegółowym przedstawieniem teatru wojny i nowoczesnej sztuki wojskowej.

W 2016 r.  dr Bartosiak wydał książkę „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, której tematem jest nadchodząca rywalizacja wielkich mocarstw w Eurazji i możliwa wojna na zachodnim Pacyfiku.

Jacek Bartosiak jest założycielem i właścicielem firmy Strategy & Future, dyrektorem Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego. Pełni funkcję Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, jest współzałożyciel „Play of Battle”, zajmującej się przygotowaniem symulacji wojskowych. Współpracuje z Nową Konfederacją oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie. W latach 2017-2018 był członkiem Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, w 2018 i 2019 pełni funkcję prezesa Zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o. Jest absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokatem i partnerem zarządzającym w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu (2004-20018). To ekspert do spraw geostrategii, uczestniczący w debacie na temat sytuacji strategicznej Europy Środkowowschodniej, uwarunkowań geostrategicznych regionu – wypowiada się na ten temat na konferencjach w kraju i zagranicą oraz w mediach.

Chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wysłanie maila z potwierdzeniem przybycia na adres spotkaniaautorskie@ora-warszawa.com.pl