Wieczór autorski Pani Mecenas Agnieszki Metelskiej autorki książki „Złota Legenda Haliny Konopackiej”

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wraz z wydawnictwem Czarne serdecznie zaprasza na wieczór autorski Pani Mecenas Agnieszki Metelskiej autorki wyjątkowej książki „Złota Legenda Haliny Konopackiej”. Rozmowę z autorką poprowadzi adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.
Spotkanie odbędzie się we wtorek, dn. 18 czerwca br w siedzibie Rady, w sali im. H. Krajewskiego, o godz. 18:00.

Książka Agnieszki Metelskiej to niezwykła historia życia Haliny Konopackiej, pierwszej polskiej złotej medalistki olimpijskiej z 1928 roku.  Jest to jednocześnie opowieść o czasach, które przyniosły kobietom prawa wyborcze, a Konopackiej stałe miejsce pośród największych polskich bohaterek.

We wrześniu 1939 towarzyszyła mężowi Ignacemu Matuszewskiemu przy ewakuacji złota Banku Polskiego. Była kierowcą jednej z ciężarówek na trasie przez Rumunię nad Morze Czarne i dalej do Francji.  Po klęsce Francji wyjechała z mężem do USA, gdzie mieszkała do końca swojego życia. Po wojnie odwiedziła Polskę tylko trzykrotnie.  Zmarła w 1989 r. nie doczekawszy pierwszych wolnych wyborów w Polsce i zmian ustrojowych.

Podczas wieczoru książkę „Złota Legenda Haliny Konopackiej” będzie można zakupić książkę w cenie promocyjnej oraz uzyskać dedykację od autorki.

Zapraszamy tez na mały poczęstunek i kieliszek wina.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie mailowe udziału RSVP zlotalegenda@ora-warszawa.com.pl.

Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu

Komisja ds. Wizerunku i Komunikacji