Spotkanie autorskie z adw. Joanną Parafianowicz, autorką książki „Jeśli chodzi o prawo, to mogę doczytać”

Książka adw. Joanny Parafianowicz „Jeśli chodzi o prawo, to mogę doczytać” spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem czytelników. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie, które odbędzie się 26 września 2019 r. o godz. 18.00 w sali im. Henryka Krajewskiego w Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie (al. Ujazdowskie 49). Organizatorami spotkania są: Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu oraz Komisja Komunikacji i Wizerunku.

Joanna Parafianowicz jest jedną z najbardziej znanych polskich adwokatek młodego pokolenia. Jest założycielką i twórczynią bloga www.pokojadwokacki.pl, stałą felietonistką Dziennika Rzeczpospolita, a także ekspertem w dziedzinie komunikacji ze szczególnym uwzględnieniem social media.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki „Jeśli chodzi o prawo, to mogę doczytać”.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 23 września 2019 r. pod adresem spotkaniaautorskie@ora-warszawa.com.pl

Adwokat Joanna Parafianowicz wpisana jest na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie.

Autorka książki „Jeżeli chodzi o prawo, to mogę doczytać” wydanej przez wydawnictwo Arche s.c. Redaktor Naczelny i wydawca w Pokój Adwokacki oraz Magazynu Pokój Adwokacki (2-miesięcznik) oraz autor fanpage’a Prawnicy Kochają Inaczej. Twórca strony Wybory Adwokackie’2016 mającej na celu prezentację sylwetek adwokatów kandydujących do pełnienia funkcji w samorządzie zawodowym. Nominowana w konkursie Rzeczpospolitej „Prawnik Roku 2016” w kategorii blogger. Stała felietonistka dodatku do Rzeczpospolitej – Rzecz o Prawie, w ramach którego prowadzi rubrykę pn. Pokój adwokacki.

Członek Naczelnej Rady Adwokackiej w latach 2016 – 2018, wcześniej do 26 listopada 2016 r. – Zastępca członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, Wiceprzewodnicząca Komisji ds. Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, Przewodnicząca Sekcji Prawa Mediów i Reklamy przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz Przewodnicząca Koła Kobiet przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Nadto, w latach 2011-2015 pełniła funkcję protokolanta stałego w Sądzie Dyscyplinarnym Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Delegat Izby Adwokackiej w Warszawie na Krajowy Zjazd Adwokatury, członek Zespołu ds. Komunikacji Społecznej, Wizerunku i Działalności Pro Bono Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie (2014 r.).W okresie od 21/3/2012 do końca kadencji Naczelnej Rady Adwokackiej ’13 r., była członkiem Komisji ds. Wizerunku Zewnętrznego i Działalności Pro Bono Naczelnej Rady Adwokackiej.

Wyróżniona przez Okręgową Radę Adwokacką w Katowicach Diamentową Temidą za „za stworzenie Pokoju Adwokackiego i wiele innych doskonałych inicjatyw budujących dobry wizerunek adwokatury” (8/7/16).

Zaangażowana w działalność Fundacji Mam Prawo, którą prowadzi od 2010 r., udzielając pomocy prawnej pro publico bono. W związku ze swoją aktywnością była nominowana w ósmej edycji konkursu „Prawnik Pro Bono”, organizowanym przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych i Dziennik Rzeczpospolita.

Zdobywała doświadczenie zawodowe jako asystent przewodniczącego w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie oraz pracując w międzynarodowych korporacjach (KPMG Polska Sp. z o.o., Salans D. Oleszczuk Sp. k., Dewey & LeBoeuf Grzesiak Sp. k.) i kancelariach prawniczych (Smoktunowicz & Falandysz, Witold Modzelewski Radca Prawny, Adwokat Jerzy Naumann). Aplikację adwokacką odbywała pod patronatem Adw. Jerzego Naumanna oraz Adw. Jana Nowickiego.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Prawa Włoskiego i Europejskiego prowadzonej w ramach współpracy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z Università degli Studi di Catania (magister nauk prawnych obu uczelni). Ukończyła warszawskie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego.

Porozumiewa się w języku polskim (rzecz jasna), angielskim oraz włoskim.