Koncert o Warszawie za nami

W wyjątkowo ciepły wieczór w dniu 27 czerwca br. w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, w sali im. Henryka Krajewskiego, odbył się wyjątkowy Koncert o Warszawie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Komisję Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu ORA Warszawa, a z okazji obchodów 100-lecia Izby Adwokackiej w Warszawie w tym roku podczas koncertu wykonywane były Piosenki o Warszawie.

Cieszące się dużym zainteresowaniem wyjątkowe spotkanie zgromadziło liczne grono adwokatów i aplikantów adwokackich. Koncert patronatem objął Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak.

Wieczór otworzył Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej adw. Andrzej Orliński, który powitał uczestników i życzył wszystkim udanej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń. Podzielił się też uwagami dotyczącymi nazewnictwa mieszkańców Warszawy i charakterystycznego dla gwar mazowieckich formy warszawiak, jak i mniej potocznego określenia warszawianin.

Przedwojenne szlagiery z Warszawą w tle, piosenki z czasów Powstania oraz warszawskie przeboje Czesława Niemena, T-LOVE czy LADY PANK z ostatnich dziesięcioleci zaśpiewali adwokaci i aplikanci naszej Izby przy akompaniamencie fortepianu, zagrali na gitarze oraz recytowali utwory literackie.

Utalentowani prawnicy zachwycili zgromadzonych gości wysokim poziomem swoich występów a także ogromnym zaangażowaniem. Każdy z wykonawców otrzymał gromkie brawa, a atmosfera koncertu była fantastyczna.

W tej edycji koncertu na scenie wystąpili: adw. Eliza Kuna, apl.adw. Katarzyna Szwedowicz,
adw. Joanna Obrębska, adw. Mateusz Korteweg, adw. Aleksandra Iskra, adw. Dominika Tomaszewska, adw. Tomasz Budnikowski, adw. Mikołaj Orzechowski, adw. Maciej Rembowski, apl. adw. Piotr Wojciechowski i apl. adw. Patryk Wrycza.

Koncert poprowadzili adw. Dominika Tomaszewska i apl. adw. Piotr Wojciechowski.

Na zakończenie koncertu wszyscy uczestnicy wykonali wraz z członkami Okręgowej Rady Adwokackiej utwór „Sen o Warszawie”.

Wykonawcom towarzyszył pianista Igor Kret.

Honorowym gościem był Michał Szczerba Poseł na Sejm RP, który jest warszawiakiem z pochodzenia.

Spotkanie i dyskusje w kuluarach trwały do późnych godzin wieczornych.

Szczególne podziękowania należą się adw. Monice Rajskiej, adw. Dominice Tomaszewskiej,
adw. Katarzynie Majer-Gębskiej oraz adw. Joannie Tkaczyk z Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, organizatorkom Koncertu oraz osobom wspierającym organizację: adw. Marioli Łakomskiej oraz apl. adw. Justynie Łusiak.

Grafikę i plakat na koncert zaprojektował apl. adw. Mateusz Sokolnicki, który otrzymał podczas koncertu komentarz CH Beck jako nagrodę.

Partnerem wydarzenia było Wydawnictwo C.H. BECK oraz Kancelaria Ad Exemplum adw. Agaty Rewerskiej.

gości od progu witał powstaniec warszawski wypożyczony nam przez Stowarzyszenie Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”.  Na scianach wykorzystano takze historyczne zdjęcia Warszawy udostępnione także przez Zgrupowanie.

Zdjęcia z koncertu można obejrzeć na naszym izbowym fanpejdżu:

https://www.facebook.com/pg/KomisjaIntegracjiKulturyiSportuORAWarszawa/photos/?tab=album&album_id=2068734563238395

Już teraz zapraszamy na nasz tradycyjny koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w grudniu.

Komitet organizacyjny Koncertu:

adw. Monika Rajska – przewodnicząca Komisji

adw. Katarzyna Majer – Gębska, członek Komisji

adw. Dominika Tomaszewska, członek Komisji

adw. Joanna Tkaczyk, członek Komisji

adw. Monika Wiśniewska

apl. adw. Justyna Łusiak

adw. Mariola Łakomska