09.07.2019 / Wiadomości

 Adwokacka jednostka do zadań specjalnych na Open’er Festival

👉 Czego się nie dotkną, zamieniają w prawo. Gdzie nie pójdą, pozostawiają za sobą nowe mosty i zdobyte ziemie. Sprawdzeni w boju, zdeterminowani, odpowiedzialni i kompetentni. Nie przeszkadza im deszcz, upał, wiatr ani żadna strefa klimatyczna. Adwokaci: Karolina KuszlewiczMarta Tomkiewicz, Paweł Murawski i Piotr Skorupski – adwokacka jednostka do zadań specjalnych.

👉Za nimi 4 dni niesamowitej pracy na Opener Festiwal, podczas której reprezentowali nasza Izbę wraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i sędziami ze Stowarzyszenia Iustitia Polska – „Polish Judges”. Współtworzyli tam namiot poświęcony edukacji prawnej. To dziesiątki godzin rozmów o prawach i wolnościach, o Konstytucji, o sądach i o prawach człowieka. Debat o ochronie zwierząt i przyrody.

👉 Pogoda czasem dawała się im mocno we znaki, ale każdego dnia stawali tami z młodymi ludźmi, by przybliżyć im prawo, a siebie samych – wyposażyć w świadomość ich perspektywy, Bezcenne!

👉 Łącznie wydarzeń w naszym namiocie było naprawdę dużo, ale warto w podsumowaniu wspomnieć o następujących:

– warsztaty o prawach zatrzymanych z udziałem adw. Marty Tomkiewicz
– warsztaty o prawnej ochronie zwierząt i przyrody z udziałem adw. Karoliny Kuszlewicz i adw. Piotra Skorupskiego
– rozmowa z adw. Jackiem Dubois o jego książce „Mordowanie na ekranie”, prowadzona przez mec. Martę Tomkiewicz
– spontaniczna debata zainicjowana przez Rzecznika Praw Obywatelskich, poprowadzona wspólnie z naszymi adwokatami: Karoliną Kuszlewicz i Pawłem Murawskim – o tym, co dziś znaczy wolność
– quiz prawny prowadzony przez mec. Martę Tomkiewicz, podczas którego do wygrania były książki „Mordowanie na ekranie”, autorstwa adw. Jacka Dubois.

👉 Poza wydarzeniami, które bezpośrednio organizowały osoby z naszej Izby, we wspólnym namiocie odbywały się organizowane przez sędziów z Iustitii: symulacje rozpraw, debata o hejcie, o społecznym zaangażowaniu w budowanie świadomości obywatelskiej, a także wydarzenia RPO, m.in. o tematyce antydyskryminacyjnej oraz duża debata o zmianach klimatu jako kluczowym elemencie myślenia o prawie do przyszłości.

👉 W imieniu Dziekana Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie adw. Mikolaj Pietrzak, Wicedziekan Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie składamy Wam, Drodzy Adwokaci, serdecznie podziękowania!

I nie zapomnijcie, że przed Wami Pol’and’Rock Festival