CHOINKA 2019 – „BAL NA LEŚNEJ POLANIE” za nami

W piękną zimową niedzielę dn. 20 stycznia 2019 roku, Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zorganizowała w Klubie Adwokata tradycyjną zabawę karnawałową dla dzieci – CHOINKA 2019. W tym roku spotkanie obyło się pod hasłem: „BAL NA LEŚNEJ POLANIE”.

Temat balu nawiązywał do powstającego serialu dla dzieci „Na Leśnej Wokandzie” realizowanego przez studio Artcore we współpracy z Komisją Wizerunku i Komunikacji ORA w Warszawie. Jedną z pomysłodawczyń serialu jest nasza izbowa koleżanka adw. Joanna Parafianowicz.

Podczas balu zaprezentowano główne postaci z serialu m.in. Sowę – adwokata, Misia – sędziego oraz Dzika – prokuratora. Dzieci niezwykle chętnie robiły sobie zdjęciami z tymi bohaterami.

Scenę testową serialu można obejrzeć na fanpage ORA:
https://www.facebook.com/orawarszawa/videos/na-le%C5%9Bnejwokandzie/826281947574386/

W imprezie wzięło udział ponad 200 dzieci podzielonych na trzy grupy wiekowe. Bal poprowadzili przyjaciel zwierząt i dzieci Gajowy Zbyszek oraz piękna i tajemnicza Gaja, która rozumie mowę zwierząt. W każdej grupa odbywała się zabawa karnawałowa oraz kącik malowania buziek. Dodatkowo najmłodsze dzieci i dzieci w wieku przedszkolnym mogły obejrzeć przedstawienie teatralne, przygotowane przez znaną i lubianą Ewę Gorzelak-Dziduch. Dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w warsztatach bębniarskich pt. „Na leśnej polanie w Afryce”. Mali bębniarze mieli okazje stworzyć swój własny unikatowy utwór rodem z afrykańskiej dżungli.

Tradycyjnie spotkanie każdej grupy kończyło się pojawieniem się Świętego Mikołaja, z którym wykonywano pamiątkowe zdjęcie i oczywiście następowało wręczenie prezentów. W tym roku w roli brodatego jegomościa z Laponii wystąpił po raz pierwszy adw. Robert Bednarczyk. W ostatniej grupie wiekowej Świętego Mikołaja wsparł w rozdawaniu prezentów nasz Izbowy Mikołaj, czyli Dziekan adw. Mikołaj Pietrzak.

Wielu Uczestników przybyło w fantazyjnych i tematycznych strojach, za co Rodzicom serdecznie dziękujemy.

Podziękowania należą się również aplikantom, którzy pomagali w przygotowaniu prezentów oraz przybyli w dniu Balu, żeby wspomóc organizatorów, tj. apl. adw. Agacie Romanowskiej, apl. adw. Agacie Muchin, apl. adw. Agacie Wardzie, apl. adw. Klaudii Górskiej, apl. adw. Marii Kozłowskiej, apl. adw. Hannie Malanchyn, apl. adw. Szymonowi Studzińskiemu oraz apl. adw. Grzegorzowi Kukowce.

Pyszny poczęstunek, który smakował nie tylko Dzieciom, ale też licznie przybyłym opiekunom, został przygotowany przez restaurację Catering Smak Serwis i Bistro Synteza.

Informujemy, że zdjęcia z Balu zostaną udostępnione w najbliższych dniach.
Pierwsze zdjęcia można obejrzeć w albumie na Facebooku:
https://www.facebook.com/pg/orawarszawa/photos/?tab=album&album_id=1063398267196085

Rodziców Dzieci, które mimo, iż były zapisane, nie były obecne na zabawie, zapraszamy
po PILNY odbiór prezentów – pokój nr 14 w siedzibie Rady, u Pani Grażyny Zakrzewskiej.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie składa podziękowania Komitetowi Organizacyjnemu Choinki, w którego skała weszły: adw. Monika Rajska, adw. Katarzyna Majer-Gębska, a także nieocenione pracownice Biura ORA Pani Grażyna Zakrzewska i Pani Alicja Konopczyńska. Największe gratulacje za pracę pro bono na rzecz naszego środowiska należą się mec. Katarzynie Majer-Gębskiej, która zajęła się oprawą Balu i kilkutygodniowymi przygotowaniami.