09.02.2021 / Wiadomości

Young Lawyers Contest – aplikanci warszawscy na podium!

4 i 5 lutego 2021 r. odbył się finał drugiej edycji konkursu Young Lawyers Contest (YLC), organizowanego przez Academy of European Law (ERA) we współpracy z Izbą Adwokacką w Warszawie oraz Council of Bars and Law Societies of Europe (CCBE).

YLC to międzynarodowy Konkurs adresowany do aplikantów z krajów Unii Europejskiej, którego celem było umożliwienie poznania się i współpracy młodych, europejskich prawników w trakcie szkolenia/aplikacji, tak aby umożliwić im dzielenie się wspólnymi wartościami i wymianę nowych doświadczeń, a także omawianie nowych perspektyw w interesujących ich obszarach prawa. Tegoroczna edycja była szczególna, ponieważ z powodu epidemii SARS-CoV-2 została w całości zorganizowana online przy użyciu technologii pozwalającej stworzyć wirtualny świat.

Uczestnicy YLC pracowali przez kilka miesięcy w kilkuosobowych, międzynarodowych zespołach, w których – w ramach pierwszego etapu – musieli przygotować pisemną opinię prawną na wskazany temat obejmujący prawo unijne. W finale drużyny zmierzyły się ze sobą w formule Moot Court. Konkurs wymaga od uczestników bardzo dobrej znajomości języka angielskiego oraz współpracy z kolegami i koleżankami z innych krajów, ale przede wszystkim wykazania się dodatkowymi kompetencjami – prezentacji, negocjacji oraz występowania w symulowanej rozprawie.

W jury konkursu zasiadali Antigoni Alexandropoulou, Michael Schweiger, Daniel Sarmiento, Wendy De Bondt, Vanessa Knapp, Łukasz Lasek, Gráinne Gilmore.

W konkursie wzięło udział kilkoro aplikantów adwokackich naszej Izby, którym Izba udzieliła dofinansowania opłaty rejestracyjnej. Szczególne gratulacje kierujemy do apl. adw. Roberta Brodzika oraz apl. adw. Piotra Bartosza Szczepańskiego – członków drużyn, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w Konkursie!

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!