30.07.2020 / Wiadomości

Panel Adwokata (dawniej Extranet) już działa!

Uprzejmie informujemy, iż pod adresem http://panel.e-soa.pl dostępny jest Panel Adwokata (dawniej Extranet). Do panelu zalogować się może każdy adwokat i aplikant posiadający nr PESEL oraz każdy prawnik zagraniczny na podstawie nr wpisu oraz daty i miejsca urodzenia. Poniżej zamieszczamy instrukcję korzystania z Panelu.

W celu zalogowania się, na podanej powyżej stronie każda osoba zobowiązana jest do przejścia procedury Pierwszego logowania.

Aby zostać pozytywnie zweryfikowanym podczas tej procedury należy wybrać typ konta i uzupełnić pola wyświetlone na ekranie.

E-mail jaki należy wpisać musi znajdować się w bazie Okręgowej Rady Adwokackiej, stąd najlepiej wpisać e-mail na jaki otrzymują członkowie izby wiadomości e-mail.

Po przejściu powyższej procedury na adres e-mail powinien przyjść mail z adresu administracja@e-soa.pl z linkiem do potwierdzenia pierwszego logowania. Po kliknięciu w link w kolejnej wiadomości e-mail zostanie wysłane hasło do konta w Panelu Adwokata.

Do panelu nie jest możliwe zalogowanie się bez posiadania w bazie danych nr PESEL (w przypadku adwokata i aplikanta) lub bez posiadania daty i miejsca urodzenia (w przypadku prawnika zagranicznego)

Na głównej stronie panelu dostępna jest również opcja pomoc techniczna, po wybraniu której osoby mają możliwość wysłania maila do wskazanej Izby.

W panelu na chwilę obecną dostępne są funkcjonalności umożliwiające:

• Złożenie wniosku o zmianę danych.
  • Złożenie wniosku dot. formy wykonywania zawodu /zatrudnienia.
  • Składanie ankiet dot. Spraw z urzędu
  • Zapisanie się do europejskiego portalu „e-Sprawiedliwość” dostępnego na stronie https://e-justice.europa.eu/ funkcja „Znajdź prawnika”
  • Podgląd na dyżury.
  • Weryfikacja salda związanego z ubezpieczeniem OC.
  • Możliwość wypełnienia ankiet stworzonych w module Ankiety w e-SOA.
  • Możliwość prowadzenia dyskusji na Forum
  • Pobierania plików.
  • Podgląd transmisji wideo (np. ze Zgromadzenia Izby/ szkolenia online).
  • FAQ.

Moduły, które są dostępne jednak nie zostały ukończone i są w trakcie wdrażania to:

• Biuletyn
  • Doskonalenie zawodowe