01.06.2020 / Wiadomości

Komunikat w sprawie publikacji dziennika „Super Express” oraz serwisu TVP INFO z dnia 1 czerwca br.

Poniżej publikujemy komunikat w sprawie publikacji dziennika „Super Express” oraz serwisu TVP INFO z dnia 1 czerwca br.

Informujemy, iż w związku z artykułem dziennika „Super Express” z dnia 1 czerwca br. pt. „Afera z lewymi maseczkami. Instruktor narciarski szukał pomocy u Giertycha” oraz opublikowanymi w tej sprawie informacjami przez serwis TVP INFO, dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak – w imieniu Prezydium ORA w Warszawie – zwrócił się do Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie o rozważenie zasadności podjęcia stosownych czynności w sprawie opisanej w/w publikacjach.

Prezydium ORA w Warszawie jest zainteresowane w pełni transparentnym wyjaśnieniem opublikowanych w mediach okoliczności sprawy, szczególnie dotyczących tajemnicy adwokackiej.

Podkreślamy także, iż tajemnica adwokacka jest elementem prawidłowego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i całego systemu ochrony prawnej w demokratycznym państwie prawa, stanowiąc gwarancję praw i wolności obywatelskich.

adw. Michał Fertak – rzecznik prasowy ORA w Warszawie