Szkolenie i kalkulator podatkowy dla adwokatów i aplikantów – Jaką formę opodatkowania wybrać w 2024?

Komisja do spraw wsparcia w wykonywaniu zawodu serdecznie zaprasza na szkolenie on-line z możliwości wyboru form podatkowych dla kancelarii adwokackich, które odbędzie się 12 lutego 2024 r. (poniedziałek) w godz. 20 – 22 na platformie Zoom.

Szkolenie poprowadzi adwokat i doradca podatkowy Marcelina Szwed-Ziemichód, prowadząca specjalizuje się w doradztwie podatkowym (to główny obszar jej działalności) oraz doradztwie prawnym (AML, doradztwo korporacyjne). Doradza pomiotom zajmującym się nowymi technologiami (głównie blockchain, waluty wirtualne, IT i GameDev) oraz podmiotom z branży finansowej i nieruchomościowej. Pani Mecenas w zeszłym roku przygotowała dla naszej Izby opracowanie Nowego Ładu wraz z kalkulatorem podatkowym, który pro bono w tym roku dla nas zaktualizowała.

Kalkulator podatkowy jest dostępny w Panelu Adwokata w zakładce: Zasoby i Multimedia / Pliki do pobrania/Komisje/ Komisja ds. wsparcia w wykonywaniu zawodu.

Agenda szkolenia:
1. Zasady opodatkowania działalności prawniczej – ryczałt, podatek liniowy i zasady ogólne.
2. A może spółka? Podatki i składki w spółce komandytowej i komandytowo-akcyjnej.
3. Jakie inne podatkowe decyzje podjąć w 2024 r.
4. Symulacja wyboru formy opodatkowania.
5. Q&A&A

Zapraszamy do zadawania pytań jeszcze przed wykładem – bardzo prosimy o przesyłanie wątpliwości do dnia na adres mailowy Przewodniczącej Komisji ds. wparcia w wykonywaniu zawodu: joanna.tkaczyk@ora-warszawa.com.pl
Linki do rejestracji na szkolenie: https://ora-warszawa-pl.zoom.us/webinar/register/WN_YMzVbBwCREudGgRmnlOrgQ

Serdecznie zapraszamy!
adw. Joanna Tkaczyk-Lipnicka
Przewodnicząca Komisji ds. wsparcia w wykonywaniu zawodu