22.09.2023 / Sport

Sukces Warszawskiej Palestry na Adwokatura CUP 2023

16 września 2023 roku w Łodzi odbyły się III Mistrzostwa Adwokatury w Piłce Nożnej – Adwokatura Cup 2023. Adwokaci reprezentujący Izbę Adwokacką w Warszawie zajęli trzecie miejsce, pokonując w decydującym starciu adwokatów z Bielska-Białej. Mistrzami Polski zostali gospodarze – drużyna Izby Łódzkiej. Ranga turnieju była wyjątkowo wysoka, ponieważ odbywał się pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi, Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz Wydziałowi Prawa AHE w Łodzi.

Organizatorami Mistrzostw jest Komisja Kultury, Sportu i Integracji Zawodowej Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi we współpracy z Komisją Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej. Turniej rozegrany został na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie:
adw. Filip Domagalski, adw. Maciej Domagalski, adw. Michał Strecker, adw. Rafał Jędrusiak, adw. Wojciech Kępka-Mariański, adw. Albert Stankiewicz, adw. Paweł Balcerkiewicz, apl. adw. Piotr Musiał, adw. Marek Seroczyński i adw. Tomasz Fatek, adw. Łukasz Ciemięga.

Podczas tegorocznego turnieju po raz pierwszy wybrano oficjalną Reprezentację Adwokatury na sezon 2023/2024. Powołania otrzymało dwunastu adwokatów i aplikantów adwokackich z całej Polski, którzy w przyszłym roku reprezentować będą barwy Polskiej Adwokatury na turnieju międzynarodowym. Do Reprezentacji Adwokatury powołanie otrzymali dwaj reprezentanci naszej izby: apl. adw. Piotr Musiał oraz adw. Albert Stankiewicz.

Piłkarska Reprezentacja naszej Izby prowadzi oficjalną stronę na Facebooku:

Kapitanem reprezentacji jest adw. Albert Stankiewicz.

W imieniu Dziekana oraz Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie składamy wielkie gratulacje Kolegom Piłkarzom.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu