Studyjny wyjazd przedstawicieli wykładowców naszej izby do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

W dniach 8-9 września br. z inicjatywy adw. dr Katarzyny Gajowniczek-Pruszyńskiej – Wicedziekan ORA w Warszawie oraz adw. Ewy Bojanowskiej – Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich, delegacja adwokatów naszej izby – wykładowców na aplikacji uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Delegację – oprócz Wicedziekan ORA w Warszawie i Kierownika Szkolenia Aplikantów – tworzyło 4 wykładowców najlepiej ocenianych przez aplikantów w ostatnim roku szkoleniowym w ramach przeprowadzonej ewaluacji: adw. Marta Tomkiewicz,  adw. Mariusz Godlewski, adw. Tomasz Kapliński i adw. Wojciech Wąsowicz.

Celem wyjazdu było doskonalenie wiedzy i umiejętności kształcenia wśród wykładowców z zakresu praw człowieka.

To pierwszy i nie ostatni wyjazd w takim charakterze. Planowane są następne z kolejnymi wykładowcami.

Koszty wyjazdu pokrywali uczestnicy delegacji we własnym zakresie.