21.07.2021 / Sport

Tenisowy Piknik dla Dzieci na kortach Legii Warszawa – relacja

W słoneczną letnią niedzielę  11 lipca br. Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu zorganizowała pierwsze wydarzenie plenerowe dla dzieci adwokatów i aplikantów adwokackich oraz ich rodzin. Tenisowy Piknik dla Dzieci odbył się na legendarnych kortach tenisowych Legia Warszawa we współpracy z Legia Tenis&Golf oraz Lexus Polska.

Pandemia w tym roku pokrzyżowała plany związane z zabawą choinkową, która po raz pierwszy od niepamiętnych lat nie mogła się odbyć w karnawale. Dopiero stopniowe znoszenie restrykcji w czerwcu oraz możliwość szczepień izbowych skłoniły nas do zorganizowania wydarzenia plenerowego.

Korty tenisowe Legia Warszawa to duży teren sportowy z 10 boiskami do tenisa i historycznymi trybunami. W latach 80tych na tych kortach w pucharze Davisa grał Wojciech Fibak i Bjorn Borg a mecz z zabytkowej trybuny komentował Bohdan Tomaszewski.

Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji nie tylko tenisowych, lekcje tańca, strefę koloru i strefę warsztatów. Furorę robiły wodne tatuaże i plecione warkoczyki. Zajęcia motoryczne oraz rozgrzewkę na korcie poprowadził Miś Kazek wraz z trenerami Legii. Zajęcia i lekcje tenisa trwały do późnego wieczora! Do naszej dyspozycji przez cały dzień była także sala treningowa oraz sala na zajęcia jogi z widokiem na stadion piłkarski.

Dla dorosłych zarezerwowane były 4 korty na treningi z instruktorami tenisa.  Na jednym z kortów zorganizowane zostały się dwa mecze pokazowe z udziałem naszych najlepszych izbowych tenisistek. W pierwszym meczu w parze z adw. Martą Sołtys-Matera zagrał znany polski tenisista Michał Przysiężny przeciwko adw. in spe Katarzynie Kaletecie w parze z  mocnym byłym zawodnikiem Piotrem Gadomskim.  Po zmianie partnerów Marta zagrała z Piotrem Gadomskim, a Kasia z Piotrem Smolakiem.

Tego samego dnia mieliśmy też okazję wspólnie śledzić mecz Matteo Berettini i Novaka Djokovica w finale Wimbledonu. Aby poczuć atmosferę wielkiego tenisa dorosłym serwowano prosecco oraz truskawki z bitą śmietną.  W taką pogodę truskawki smakowały lepiej niż na angielskiej trawie!

Każde z dzieci otrzymało pakiet startowy ufundowany przez Legia Warszawa oraz Lexus Polska. Izba Adwokacka podarowała także pamiątkowe medale ze słynną „eLką” Legii.

Partner Legia Tenis, japońska marka Lexus, przygotowała dla dorosłych jazdy testowe najnowszymi modelami hybrydowymi. Nie zabrakło również takich konkursów, jak bicie rekordu: ile dzieci zmieści się w Lexusie oraz „loteriady” z fantami marki, w które trzeba było trafić piłeczką na krocie.  W loterii wizytówkowej weekend z Lexusem wygrała rodzina adw. Anny Bauć.

Dziękujemy adw. Karolinie Gagackiej oraz adw. Marcie Wyszyńskiej za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.

Krótka relacja zdjęciowa na Facebooku:

https://www.facebook.com/media/set?vanity=KomisjaIntegracjiKulturyiSportuORAWarszawa&set=a.3896426210469212

Filmik z rozgrzewki z Miśkiem Kazkiem:

https://www.facebook.com/LegiaTenisGolf/videos/1849867665196965

Zdjęcia wykonana przez fotograf Monikę Waśko będą dostępne w najbliższym czasie.

Podziękowania kierujemy też do Pana Michała Szewca, Dyrektora Zarządzającego Legia Tenis&Golf za wyjątkowe zaangażowanie i fantastyczną atmosferę.

W związku z licznymi pytaniami polecamy dla dzieci w każdym wieku Półkolonie Tenisowe na Legii w terminach 26-30 lipca br. oraz 16-20 sierpnia br., w ramach których będą zapewnione też takie atrakcje jak wyjście do Łazienek Królewskich, zwiedzanie stadionu i Muzeum Legii, joga, nauka tańca i wspólne wyjście na lody.

Od września na Legii organizowane będą Szkółki Tenisowe. Wszystkie dzieci zachęcamy też do udziału w nowym projekcie Legia Soccer Schools na boiskach piłkarskich w całej Warszawie.

Więcej informacji pod numerem telefonu: +48 222 450 450, email info@tenisgolf.legia.pl.

Komisja podejmie także starania, żeby zorganizować jeszcze jedno wydarzenie plenerowe dla dzieci w roku szkolnym, jeśli nie będzie nowych obostrzeń.  Trzymajmy kciuki!

Adw. Monika Rajska

Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie