27.03.2019 / Sport

Relacja z XXXVI Narciarskich Mistrzostw Adwokatury

Do historii przechodzą XXXVI Narciarskie Mistrzostwa Adwokatury zorganizowane w dniach od 28 lutego do 3 marca 2019 r. przez Naczelną Radę Adwokacką oraz Izbę Adwokacką w Bielsku-Białej. Impreza gościła ponad 200 uczestników, spośród których w dyscyplinach sportowych wystartowało łącznie prawie 130 osób. Izba Warszawska po raz kolejny cieszyła się z głównej nagrody, jaką jest puchar przyznawany najlepszej drużynie w klasyfikacji izb adwokackich. Na ten sukces zapracowała ponad 30 grupa warszawskiej Palestry.  Po sportowej rywalizacji, uczestnicy imprezy doszkalali się na szkoleniach zawodowych. Interesujący wykład dot. zmian w procedurze cywilnej poprowadziła adw. Agata Rewerska, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Pierwszego dnia rywalizacji, tj. 1 marca 2019 r. zawodnicy stawili się na trasie biegowej w Wiśle – Kubalonce. Panie rywalizowały na trasie liczącej 3 km, zaś Panowie pokonali dystans 5 km. Długie i strome podbiegi oraz zjazdy wszyscy uczestnicy pokonali z sukcesem. Pierwszą lokatę w biegu narciarskim kobiet zajęła nasza Izbowa Koleżanka – adw. Judyta Sawicka. W naszej reprezentacji wyróżniającą formę biegową zaprezentowali również: adw. Agata Rewerska (3 miejsce w grupie), adw. Tomasz Karnowski (3 miejsce w grupie), adw. Michał Koenig (2 miejsce w grupie) oraz apl. adw. Stanisław Kastory (3 miejsce w grupie). Adw. Michał Koenig zwyciężył również w dwuboju, natomiast drugą lokatę w tej kategorii zajął apl. adw. Stanisław Kastory.

W dniu 2 marca 2019 r. zawodnicy rywalizowali w narciarstwie alpejskim oraz w snowboardzie na trasach najnowocześniejszego polskiego ośrodka – Ski Mountain Resort w Szczyrku. W tym roku poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki. W snowboardzie panów trzecią lokatę zajął adw. Fredy Furst, zaś najlepszą snowboardzistką z Izby Warszawskiej jest adw. Marcelina Daszkiewicz, która uplasowała się na czwartej pozycji. W klasyfikacji najmłodszych narciarzy całe podium stanowili zawodnicy z Warszawy, zwyciężył apl. adw. Stanisław Kastory, który osiągnął najlepszy czas zawodów, drugi był adw. Michał Koenig, a trzeci adw. Maciej Wisławski. Wśród najmłodszych narciarek, druga lokata przypadła adw. Judycie Sawickiej, zaś w grupie drugiej Pań najszybsza w obu przejazdach była adw. Agata Ambroziewicz. Adwokat Judyta Sawicka została również najlepszą dwuboistką w swojej grupie wiekowej. Ponadto została wyróżniona nagrodą specjalną – fair play. Brązowy medal w slalomie gigancie odebrała Przewodnicząca Komisji ds. Kultury, Integracji i Sportu – adw. Monika Rajska. Ponownie należy wspomnieć o adw. Tomaszu Karnkowskim, który zwyciężył w swojej grupie w konkurencji slalom gigant.

Duży sukces odniósł także Adw. Żukowski, który zajął pierwsze miejsce zarówno w slalomie gigancie jak i w biegu narciarskim, co przesądziło także o zwycięstwie w dwuboju. Dodatkowo należy wskazać, że Mecenas Żukowski został wybrany Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw.

Miło jest nam ogłosić, że w klasyfikacji rodzinnej po raz kolejny zwyciężyła Rodzina Państwa Karnkowskich. Adw. Izabela Kossakowska-Karnkowska oraz adw. Tomasz Karnkowski wraz z córkami Józefiną i Klementyną zdobyli dla naszej reprezentacji 33 punkty.

Podsumowując, warto dodać, że reprezentacja narciarsko-snowboardowa Izby Warszawskiej już rozpoczęła przygotowania do przyszłorocznych Mistrzostw, bowiem część zawodników już kilka dni po zawodach udała się na narty/snowboard☺

Serdecznie dziękujemy też adw. Magdalenie Stec z Izby bielskiej za wspaniałą organizację Mistrzostw i fantastyczną atmosferę sprzyjającą integracji środowiskowej.