14.04.2019 / Sport

Relacja z turnieju piłkarskiego organizowanego przez fundację O Zdrowie Dziecka

W ostatnia sobotę, dn.30 marca 2019 r. Piłkarska Reprezentacja Izby Adwokackiej w Warszawie wzięła udział w turnieju piłkarskim organizowanym przez krakowską Fundację O Zdrowie Dziecka. W Turnieju brało udział 14 drużyn składających się z prawników głównie z południa Polski. Turniej został zorganizowany w ramach 11. edycji akcji “Prawnicy Chorym Dzieciom”, w trakcie której przedstawiciele wszystkich zawodów prawniczych przekazują Fundacji darowizny finansowe na zakup sprzętu medycznego. W tym roku Fundacja zbierała darowizny na zakup zestawu operacyjnego „CUSA Excel +”.

 

Patronat nad wydarzeniem objął Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Mikołaj Pietrzak oraz Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie r.pr. Marcin Sala-Szczypiński.

O zestawie chirurgicznym CUSA+ opowiadają: prof. dr hab. Stanisław Kwiatkowski i dr n.med. Olga Milczarek – Oddział Neurochirurgii USDK w poniższym filmie:
https://youtu.be/LH1WBDVsK84

Gratulujemy inicjatywy i postawy naszym kolegom piłkarzom, a wszystkich zachęcamy do wpłat nawet symbolicznych na konto Fundacji:

https://szpitalzdrowia.pl/prawnicy-chorym-dzieciom-2019/