19.10.2018 / Sport

Podsumowanie VI Otwartego Turnieju Piłki Nożnej Adwokatury Polskiej

W dniu 13 października 2018 roku, w jednej z najpiękniejszych jesiennych, weekendów w Hali Piłkarskiej Bemowo w Warszawie odbył się VI Otwarty Turniej Piłki Nożnej Adwokatury Polskiej, w którym rywalizowało 13 drużyn reprezentujących samorządy prawnicze z całej Polski.

Wśród ok. 130 uczestników znaleźli się prawnicy m.in. z Warszawy, Katowic, Białegostoku, Wrocławia, Gdańska, Łodzi oraz Lublina. Jest to największa impreza sportowa organizowana przez Izbę Adwokacką w Warszawie. W tym roku po raz drugi organizację wydarzenia wsparła Komisja Integracji Środowiskowej Kultury Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej w Warszawie.  Oficjalnego otwarcia Turnieju oraz przywitania zawodników oraz gości dokonał Dyrektor Turnieju – Paweł Leszczyński oraz adw. Marta Wyszyńska i adw. Jakub Szczepkowski – członkowie Komisji.

W Turnieju brały udział drużyny reprezentujące lokalne samorządy oraz drużyny tworzone ad hoc wyłącznie z przedstawicieli zawodów prawniczych. W ciągu jednego dnia rozegrano łącznie 30 meczów trwających po 20 minut. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich meczów pieczę sprawowali doświadczeni sędziowie piłkarscy. Zawodnikom towarzyszyły rodziny oraz znajomi. W tym roku, pomimo jesiennej aury, dopisała piękna pogoda zawodnicy oraz rodziny w przerwach korzystali z przyboiskowego ogródka oraz smacznego grilla.

W finale Turnieju spotkała się reprezentacja Izby Adwokackiej w Katowicach oraz drużyna Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Adwokaci z Katowic po bardzo wyrównanym meczu oraz widowiskowych rzutach karnych pokonali adwokatów z Warszawy. Emocji nie zabrakło a do bramek w rzutach karnych strzelano aż 20 razy! Na najniższym stopniu podium znaleźli się zawodnicy drużyny reprezentującej Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie pokonując przedstawicieli warszawskiego samorządu radcowskiego Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

Królem strzelców został Albert Stankiewicz (ORA Warszawa), nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał (po raz drugi z rzędu) Dawid Bilski (Izba Adwokacka w Katowicach), a puchar dla najlepszego zawodnika przypadł (również po raz drugi z rzędu) adwokatowi Michałowi Różyckiemu (Izba Adwokacka w Katowicach).

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe puchary z rąk członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Kamila Szmida oraz nagrody ufundowane przez Naczelną Radę Adwokacką Izbę Adwokacką w Warszawie.

Sponsorem wydarzenia była Kancelaria Kancelaria Adwokacka Adw. Marcin Hilarowicz & Adw. Michał Krysztofowicz Karniści.pl. Okręgowa Rada Adwokacka dziękuje za udzielone wspracie.

Fundatorami nagród było wydawnictwo C.H. Beck oraz Wolters Kluwer. Specjalne podziękowania za doskonała organizację dla Pawła Leszczyńskiego z Hali Piłkarskiej Bemowo.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie dziękuje również członkom samorządu którzy zaangażowali się w czasochłonne przygotowania do imprezy adw. Albertowi Stankiewiczowi – pomysłodawcy turnieju, adw. Marcie Wyszyńskiej, adw. Joannie Tkaczyk, adw. Jakubowi Szczepkowskiemu, adw. Konradowi Pawłowi Opalskiemu oraz apl. adw. Łukaszowi Borkowskiemu.

Szósta już edycja Turnieju tradycyjnie cieszyła się dużym zainteresowaniem, co wskazuje na potrzebę rywalizacji nie tylko na sali sądowej lecz także w konfrontacji sportowej. Uczestnicy wydarzenia potwierdzili, że kochają piłkę nożną i nie stronią od zmagań również na tym polu.

adw. Monika Rajska – Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

adw. Marta Wyszyńska – Główny organizator, Członek Komisji

adw. Joanna Tkaczyk – Członek Komisji

adw. Albert Stankiewicz – Członek Komisji