Prawa osób pokrzywdzonych przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym – webinarium 24 maja br. godzina 18.00

Webinarium o prawach osób pokrzywdzonych przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym, aktualnym stanie sytuacji na Ukrainie oraz o tym, co mogą zrobić osoby pokrzywdzone na tym etapie śledztwa w sprawie Ukrainy odbędzie się 24 maja br. Współorganizatorem wydarzenia jest Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie. 

Na webinarium zapraszają: Naczelna Rada Adwokacka, Komisja Praw Człowieka NRA, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, Project Sunflower.
To drugie webinarium poruszające temat zbrodni dokonywanych od 24 lutego br. w Ukrainie. Poprzednie odbyło się 24 marca i dotyczyło zbierania informacji o dowodach zbrodni.

Prelegentem webinarium 24 maja będzie dr Philipp Ambach, szef Victims Participation and Reparation Section w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze.

Webinarium będzie tłumaczone symultanicznie z języka angielskiego na język polski i język ukraiński. Początek o godz. 18.00, planowane zakończenie godz. 20.00

Rejestracja pod linkiem:

https://ora-warszawa-pl.zoom.us/webinar/register/WN_IZyNH2C3RTmTNGunLDyx6w

Za udział w webinarium przysługują 2 punkty szkoleniowe.

Partnerami webinarium są: Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Pravo-Justice, Moving Forward Together, Centre for International Humanitarian Law and Transitional Justice, The Peace and Justice Initiative, Meritum, AIDP.

Dr Philipp Ambach jest szefem Victims Participation and Reparation Section (VPRS) w Międzynarodowym Trybunale Karnym. Wcześniej przez ponad sześć lat pełnił funkcję Specjalnego Asystenta Prezesa MTK. Zanim podjął pracę w MTK, pracował w trybunałach ad hoc: Międzynarodowym Trybunale do spraw byłej Jugosławii (MTKJ) oraz Międzynarodowym Trybunale dla Rwandy (MTR) jako doradca prawny sędziów Izby Apelacyjnej. Wcześniej pracował jako zastępca urzędnika prawnego w sekretariacie MTKJ.
Ambach uzyskał tytuł doktora międzynarodowego prawa karnego na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim i został przyjęty w poczet prokuratorów w prokuraturze w Kolonii (Niemcy). W 2004 r. uzyskał tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie (Niemcy).
Gościnnie wykłada międzynarodowe prawo karne i humanitarne w różnych instytucjach prawnych i opublikował wiele prac naukowych w tych dziedzinach.

Link do wydarzenia na Facebooku: (przejdź do wydarzenia)