Pokoje adwokackie otwarte

Koleżanki i Koledzy, uprzejmie informujemy, że w związku ze znoszeniem w kolejnych sądach obostrzeń epidemicznych, stopniowo przywrócone zostało normalne funkcjonowanie pokoi adwokackich.

maju 2022 r. ponownie otwarte zostały pokoje adwokackie:

  1. w SR przy ul. Kocjana 3;
  2. w SR przy ul Marszałkowskiej 82;
  3. w SR przy ul. Terespolskiej 15A;
  4. w SO przy Al. Solidarności 127.

Dodatkowo, począwszy od czerwca 2022 r. otwarty został nowy pokój adwokacki w Sądzie Okręgowym dla Warszawy Pragi (ul. Poligonowa 3) – pokój 1061.

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na remont tzw. części praskiej w Sądzie Okręgowym w Warszawie (Al. Solidarności)) została zamknięta szatnia. Przewidywany czas remontu realizowanego przez administrację sądu to 36 miesięcy. Togi można wypożyczać w pokoju adwokackim.

Serdecznie prosimy o zwrócenie uwagi, że zgodnie z § 2 ust. 4 i 5 Regulaminu korzystania z pokoi adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie, jedynymi osobami uprawnionymi do przebywania w pokojach adwokackich są adwokaci, aplikanci adwokaccy oraz pracownicy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. W świetle Regulaminu oraz wciąż obowiązujących w części sądów zasad dotyczących ograniczeń wynikających ze stanu zagrożenia epidemią, absolutnie niedopuszczalnym jest przebywanie w pokojach adwokackich innych osób (np. Klientów).

 

adw. Grzegorz Kukowka

Rzecznik Prasowy ORA w Warszawie