09.06.2022 / Sport

Uroczyste przekazanie Dziekanowi ORA w Warszawie pucharu zdobytego na Narciarskich Mistrzostwach Adwokatury

W dn. 7 czerwca br. w siedzibie ORA w Warszawie doszło do uroczystego przekazania adw. Mikołajowi Pietrzakowi, Dziekanowi ORA w Warszawie pucharu zdobytego w klasyfikacji izbowej przez zawodników naszej izby na XXXVIII Narciarskich Mistrzostwach Adwokatury w Ustroniu. Mistrzostwa odbyły się na początku marcu br. Puchar na ręce dziekana ORA w Warszawie przekazał adw. Przemek Rosati – Prezes NRA, adw. Konradem Godlewskim – kapitanem naszej reprezentacji oraz Leon Szmid, syn adw. Kamila Szmida.  Niestety pandemia i zaangażowanie kolegów w pomoc prawną na rzecz Ukrainy, nie pozwoliło nam na zorganizowanie tego miłego spotkania wcześniej.

Warto podkreślić, że nasza Izba nie była najliczniej reprezentowana (ok. 20 osób), a o sukcesie zdecydowały wyjątkowo wysokie miejsca naszych najlepszych zawodników:

Adw. Ludwik Żukowski – 3 złote medale, w slalomie gigancie, biegach i w dwuboju oraz tytuł NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA MISTRZOSTW

Adw. Agata Ambroziewicz – 3 złote medale, w slalomie gigancie, biegach i w dwuboju

Adw. Przemysław Rosati – 2 złote medale, w slalomie gigancie i w dwuboju oraz srebrny medal w biegach

Adw. Tomasz Karnkowski – zloty medal w slalomie gigancie, brązowy medal w biegach i srebrny medal w dwuboju

Adw. Kamil Szmid – srebrny medal w slalomie gigancie i brązowy medal w dwuboju

Apl. adw. Aleksandra Łukaszyk – złoty medal w slalomie gigancie z NAJLEPSZYM CZASEM ZAWODÓW

Adw. Konrad Godlewski, kapitan naszej reprezentacji – złoty medal w slalomie gigancie z najlepszych czasem wśród mężczyzn, drugi czas zawodów z minimalną stratą do naszej najlepszą zawodniczki.

W spotkaniu wzięli udział nasi koledzy wraz z dziećmi i rodzinami.  Jedną z najsympatyczniejszych kategorii Mistrzostw jest klasyfikacja rodzinna.  W tym roku drugie miejsce zajęła rodzina Państwa Karnkowskich wraz z Klementyną i Józefiną, a trzecie miejsce rodzina Państwa Rosatich wraz z Przemkiem jr i Leonem. Tuż poza podium znalazła się rodzina Szmidów. Weronika Szmid zdobyła złoty medal w slalomie dla dzieci, notując najlepszy czas obu przejazdów wśród dziewcząt.

Spotkanie było także okazją do wręczenia nagród najlepszym narciarzom ufundowanych przez Wydawnictwo CH Beck. Nagrody w imieniu wydawnictwa wręczył Pan Kamil Kowalski. Adw. Przemysła Rosati, Prezes Naczelnej Rady adwokackiej otrzymał książkę o Janie Brzecha „Poeta w adwokackiej todze” z dedykacją autora dr hab Przemysław Polańskiego.  Nie zabrakło też miłych i słodkich niespodzianek dla obecnych na spotkaniu dzieci przygotowanych przez Przewodniczącą Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu adw. Monikę Rajską.

Jak przystało na sportowców przyjechali różnymi środkami lokomocji. Kapitan drużyny adw. Konrad Godlewski przyjechał na motorze, a adw. Ludwik Żukowski pod siedzibą Rady prezentował swoją wyjątkową elektryczną hulajnogę.  Mamy nadzieję, że w tym roku Izba Warszawska będzie miała okazję zorganizować po raz pierwszy rajd rowerowy po ulicach miasta we współpracy z Klubem Rowerowym Adwokatury Polskiej.

W imieniu Dziekana oraz członków Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie jeszcze raz serdecznie gratulujemy naszym narciarzom i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej izby.

Życzymy kolejnych sukcesów i do zobaczenia na Mistrzostwach za rok!