Nasza izbowa Koleżanka adw. Monika Horna-Cieślak została powołana przez Sejm na nowego Rzecznika Praw Dziecka

Z dumą i radością informujemy, iż nasza izbowa Koleżanka, adw. Monika Horna-Cieślak – Przewodnicząca Sekcji Prawa Dziecka przy ORA w Warszawie, Członek Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, członek Komisji ds. współpracy z sądami przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz członek Zespołu do spraw przeciwdziałania przestępczości przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę osób małoletnich przy Ministerstwie Sprawiedliwości – została wybrana przez Sejm na nowego Rzecznika Praw Dziecka.

Szanownej Pani Mecenas, dziękując za dotychczasowe bezkompromisowe zaangażowanie na rzecz praw dzieci, serdecznie gratulujemy w imieniu całej społeczności warszawskich adwokatów i życzymy powodzenia w nowej roli!

Adw. Monika Horna-Cieślak od bardzo wielu lat udziela pomocy prawnej osobom najmłodszym doświadczającym przemocy psychicznej, fizycznej oraz seksualnej. W swojej działalności na rzecz dzieci podejmuje bardzo szerokie działania m.in. legislacyjne, szkoleniowe, koordynuje projekty edukacyjne. Jest autorką publikacji i badań na temat udziału osób najmłodszych w procedurach prawnych.

Jest zaangażowana w promowanie idei wymiaru sprawiedliwości przyjaznego dzieciom. Zwyciężczyni konkursu „Rising Stars – Liderzy Jutra 2019” oraz I wyróżnienia w konkursie „Prawnik Pro Bono 2019.