Webinarium w ramach projektu NETPRALAT

Projekt NETPRALAT jest realizowany przez Naczelną Radę Adwokacką we współpracy z Katalońską Radą Adwokacką, Uniwersytetem w Maastricht, IRIDIA Centre per la defensa drets humans (Hiszpania), Stowarzyszeniem Tłumaczy EULITA oraz Litewskim Instytutem Monitorowania Praw Człowieka. Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu Justice (2014-2020), a czas jego trwania przewidziany jest do września 2020 r.

Jednym z celów projektu NETPRALAT jest przeprowadzenie międzynarodowych i krajowych szkoleń adwokatek/ów prowadzących sprawy karne w zakresie praktycznych umiejętności obrony praw osób zatrzymanych, podejrzanych i oskarżonych. W ramach projektu stworzone zostaną także materiały edukacyjne przybliżające międzynarodowe norm i standardy dotyczące prawa do obrony w postępowaniu karnym oraz powstanie europejska platforma dla wymiany doświadczeń osób prowadzących sprawy karne.

WEBINARIUM

– 19 grudnia 2019 r., g. 10:30 – webinarium pt.: “Interpreting – Issues for the Accused in the police station and court ”

– prowadząca seminarium: Gillian Mawdsley

– czas trwania: ok. 50 min
– temat: podczas webinarium poruszone zostaną kwestie związane z prawem do korzystania z pomocy tłumacza w postępowaniu karnym

Webinarium jest bezpłatne i prowadzone będzie w języku angielskim.

Zapisy online: manager@netpralat.eu

Więcej informacji: https://www.netpralat.eu/2019/12/13/webinar-interpreting-issues-for-the-accused-in-the-police-station-and-court/?fbclid=IwAR3cbvcoLItXH7z0T7ob0yq4aJKVnDw8moMik_zYMsAHglUrweHAJYRQGGc