Konkurs oratorski FBE w Berlinie dla aplikantów adwokackich i młodych adwokatów – weź udział w izbowych eliminacjach!

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie i Dział Szkolenia Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie serdecznie zapraszają aplikantów adwokackich naszej izby oraz młodych adwokatów (do 35 roku życia) do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie oratorskim organizowanym przez Federację Adwokatur Europejskich (FBE) w dniach 13-14 września br. w Berlinie.

Warunkiem udziału w konkursie z ramienia Izby Adwokackiej w Warszawie jest wzięcie udziału w izbowych eliminacjach i w ich ramach przesłanie na adres dsa@ora-warszawa.com.pl eseju w języku angielskim na temat „Breach of refugee rights in Poland – specific problems and resolutions”, składającego się z nie więcej niż 2 tys. słów. Esej w języku angielskim należy dosłać do dnia 16 sierpnia br.

Autor najlepszego eseju, wyłoniony przez izbowe jury w składzie: adw. Dorota Kulińska, adw. Ada Czapla-Lisowska oraz adw. Wojciech Bagiński, będzie reprezentantem naszej izby w Berlinie na II. Międzynarodowym Konkursie Oratorskim FBE dla Młodych Prawników i Studentów Prawa pt. „Wolność słowa” w dniach 13-14 września 2019 r.

Konkurs jest wydarzeniem edukacyjnym, w którym młodzi prawnicy z różnych jurysdykcji spotykają się, aby wziąć udział w międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych w języku angielskim.

Izba Adwokacka w Warszawie pokrywa dla zwycięzcy eliminacji izbowych koszty podróży i zakwaterowania na miejscu.

Serdecznie zachęcamy do udziału!