Obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie

1 sierpnia 2019 r. uroczyście oddawaliśmy hołd Bohaterom walczącym w Powstaniu Warszawskim. 75 lat temu stanęli oni do nierównej walki z okupantem, i przez 63 dni dzielnie bronili honoru Polski. Przedstawiciele Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie jak co roku obecni byli podczas uroczystości i reprezentowali środowisko adwokackie.

Z samego rana, o 9.30 w kościele św. Jacka na Freta rzecznik prasowy ORA w Warszawie mec. Michał Fertak, oraz przewodniczący Komisji Historii i Tradycji Adwokatury Warszawskiej mec. Henryk Romańczuk złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Adwokatów i Aplikantów Adwokackich poległych w Powstaniu Warszawskim.

O godzinie 14 mec. Henryk Romańczuk złożył wieniec pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego u zbiegu ulic Wiejskiej i Matejki, podczas oficjalnych uroczystości, w których wziął udział m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

O 16.30 spotkaliśmy w sali im. Henryka Krajewskiego w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, podczas spotkania mec. Anna Sobicińska-Lorenc , pseudonim Sobota, członek Szarych Szeregów, dzieliła się z nami wspomnieniami.

Kwiaty pod tablicą przy siedzibie ORA złożyli w imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie: wicedziekan adw. Andrzej Orliński, Przewodniczący Komisji Historii i Tradycji Adwokatury adw. Henryk Romańczuk, zastępca członków ORA adw. Sławomir Zdunek, w imieniu Koła Seniorów adw. Andrzej Lagut, honorowa przewodnicząca adw. Anna Sobocińska-Lorenc, w imieniu Koła Adwokatów Emerytów i Rencistów adw. Jadwiga Solecka-Lalek, honorowa przewodnicząca Koła adw. Genowefa Kazalska-Kunkel.

Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie i miłą atmosferę świętowania.