Konferencja on-line: AI w finansach 2021 – 7 września br.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji on-line AI w finansach 2021, która odbędzie się 7 września br. Adwokaci Warszawskiej Izby na hasło KPC uzyskają 20% zniżki na udział w konferencji. Uczestnicy konferencji uzyskają 6 punktów szkoleniowych.

Rejestracja

Program konferencji

Sesja I: AI w bankach – czy to już powszechny standard?

Sesja I poświęcona będzie najnowszym trendom technologicznym. Będziemy mówić m.in. o wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Nie zabraknie prelekcji
o sztucznej inteligencji, m.in. o algorytmach, które mogą zarówno pomóc, jak i przysporzyć dodatkowych kosztów firmom, które z nich korzystają.

Sesja II: Dobrostan pracownika w świecie AI

Sesja dotyczyć będzie dobrostanu pracowników – poruszony zostanie problem wielozadaniowości. Dowiemy się czym jest uważność – jak nad nią pracować, jak zachować tzw. work life balance oraz jak w sposób nowoczesny zarządzać pracownikami banku.

Sesja III: Nowe technologie a prawo

Sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe (machine learning) coraz śmielej wkracza do sektora finansowego. Liczne opracowania wskazują na wysoką skuteczność i efektywność rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym, przyspieszanie wielu procesów, a co za tym idzie – także redukcję kosztów. Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę również w kontekście analizy danych finansowych oraz osobowych na potrzeby realizacji zarówno wymogów regulacyjnych, jak i poprawy jakości obsługi klienta, a także w samym procesie obsługi klienta (chatboty).

Jednocześnie prawodawcy i regulatorzy zaczynają tworzyć zręby prawno-regulacyjne dla wykorzystania AI, w tym w sektorze finansowym, m.in. ostatnia propozycja rozporządzenia w sprawie AI czy wytyczne europejskich organów nadzoru finansowego w sprawie algorytmizacji oraz Big Data, a także działania UKNF m.in. w zakresie świadczenia usługi robo-doradztwa.

Toczy się obecnie debata nad kierunkiem zmian w tym obszarze, a wielokrotnie powtarzającym się stwierdzeniem jest ryzyko zahamowania rozwoju AI przez projektowane regulacje. Pytanie jednak, jak tworzyć prawo i regulacje, żeby jednocześnie rozwijać innowacje i chronić jednostki? Zadanie niełatwe, ale niezbędne.