Uroczyste ślubowanie adwokackie – 21 września br. – Teatr Roma – komunikat

Szanowne Koleżanki i Koledzy, w związku z uzyskaniem przez Państwa prawomocnego wpisu na listę adwokatów przypominamy, że uroczystość ślubowania adwokackiego odbędzie się w dniu 21 września br. (wtorek) o godz. 12.30, w Teatrze ROMA w Warszawie, przy ul. Nowogrodzkiej 49.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Państwu zdanego egzaminu adwokackiego, tym bardziej, że zdanego w niełatwych pandemicznych warunkach. To dodatkowy powód do dumy i satysfakcji.

Wymagane dokumenty

W korespondencji elektronicznej z Biura ORA w Warszawie otrzymaliście Państwo protokół ślubowania, który należy wydrukować, własnoręcznie podpisać, a następnie zabrać ze sobą na uroczystość ślubowanie. Warunkiem uczestnictwa w uroczystym ślubowaniu jest przekazanie opatrzonego oryginalnym podpisem protokołu ślubowania. Uwaga! Osoby, które nie będą miały ze sobą wydrukowanego protokołu nie zostaną wpuszczone na uroczyste ślubowanie i będą ślubować w innym terminie.

Podpisany protokół należy przekazać pracownikowi Biura ORA podczas sprawdzania obecności przed wejściem na uroczystość.

Kwestie organizacyjne

Wpuszczanie na uroczystość i sprawdzanie obecności zaplanowane jest od godz. 11.15 do godz. 12:15. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze przybycie, aby umożliwić punktualne rozpoczęcie uroczystości ślubowania o godzinie 12.30. Informujemy także, że w ślubowaniu – ze względów bezpieczeństwa sanitarnego – mogą uczestniczyć jedynie osoby ślubujące, bez osób towarzyszących.

Dokładamy wszelkich starań, aby uroczystość ślubowania adwokackiego 2021 roku – przypadająca w trakcie wzrostu zachorowań na COVID-19 – odbyła się w sposób bezpieczny i z zachowaniem wymaganych warunków sanitarnych. Bardzo prosimy, aby po wejściu do Teatru nie gromadzić się w foyer ze względów bezpieczeństwa sanitarnego, ale bezpośrednio – po rejestracji / po przekazaniu protokołu – kierować się na salę widowiskową i zajmować miejsca z zachowaniem zasady – jedno miejsce wolne/jedno zajęte. Miejsca nie będą podpisane. Decyduje kolejność ich zajmowania.

Informujemy, że na uroczystości ślubowania obowiązuje zasada: dystans, dezynfekcja, maseczka. Bardzo prosimy o jej przestrzeganie i stosowanie się do wszystkich poleceń organizatorów związanych z bezpieczeństwem sanitarnym.

Transmisja z wydarzenia na kanale YouTube ORA w Warszawie

Informujemy także, że – zgodnie z obietnicą –  uroczystość będzie transmitowana na żywo od godziny 12.30 na kanale YouTube ORA w Warszawie. Pozwoli to osobom, które ze względów pandemicznych nie mogą być z Państwem na miejscu, wziąć udział w tym bardzo ważnym dla Państwa i naszego samorządu wydarzeniu.

Link do transmisji: https://youtu.be/kd3cfBNdcNU

Zgłaszanie rozpoczęcia zawodu

Ponadto informujemy, że zgodnie z art. 70 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze (Dz. U. z 2020 r. poz. 1651, ze zm.), mogą Państwo zgłaszać rozpoczęcie wykonywania zawodu w kancelarii adwokackiej lub spółce (formularz znajduje się na stronie: https://www.ora-warszawa.com.pl/formularze-i-dokumenty/ ). Prosimy także pamiętać, że data rozpoczęcia wykonywania zawodu musi zostać wskazana minimum na 30 dni od daty tego zgłoszenia.

Do zobaczenia 21 września br.!

Prezydium ORA w Warszawie