III Letni Koktajl Adwokatów i Aplikantów Adwokackich za nami

Trzecia edycja Letniego Koktajlu Adwokatów i Aplikantów odbyła się 15 lipca 2023 r. w jeden z najcieplejszych wieczorów tego lata. Członkowie Izby warszawskiej mieli okazję do spotkania towarzyskiego w ogrodzie i zabytkowych wnętrzach Klubu Bankowca na warszawskim Powiślu. W wydarzeniu wzięła udział rekordowa liczba 240 osób, w tym także adwokaci z innych izb oraz przedstawiciele samorządu radcowskiego.

W części oficjalnej Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie reprezentowała wicedziekan adw. dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, która wraz z członkiniami Komitetu Organizacyjnego powitała wszystkich gości. W koktajlu wzięło udział wiele osób związanych i działających na rzecz naszego samorządu.

Występująca w imieniu Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Anisa Gnacikowska podkreśliła, że integracja jest ważnym elementem budowania jedności adwokackiej w tak dużej jak nasza Izbie. Dzięki takim wydarzeniom jak Letni Koktajl mamy okazję poznać się i wymieniać doświadczenia nie tylko na sali i w korytarzach sądowych czy przy stole negocjacyjnym, ale także w mniej formalny sposób.

Wśród obecnych adwokatów i aplikantów adwokackich rozlosowane zostały trzy nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo C.H. Beck m.in. „Sztuka Obrończa” autorstwa mec. Wojciecha Bergiera oraz „Brzechwa. Poeta w Adwokackiej Todze”. Firma Kręgliccy Restauracje & Catering przekazała na loterię zaproszenie na kolację degustacyjną w znanej restauracji Opasły Tom. Szczęście uśmiechnęło się do adw. Małgorzaty Eysymontt, która niedawno zostatał podwójną mamą!

Atmosfera i fantastyczna pogoda sprzyjały długim wieczornym rozmowom a zabawa przy muzyce DJa Szymona Malitki oraz akompaniamencie saksofonisty trwała do późnej nocy. Bogaty bufet wyjątkowych dań na ten wieczór zapewnili Kręgliccy Restauracje & Catering, z którymi zorganizowaliśmy już ponad 25 wydarzeń letnich i karnawałowych.

Dziękujemy za pomoc w organizacji aplikantom naszej izby: apl. adw. Michałowi Terebeckiemu – Przewodniczącemu Samorządu Aplikantów Adwokackich, Rafałowi Skaradzińskiemu – Wiceprzewodniczącemu Samorządu Aplikantów Adwokackich oraz apl. adw. Ewie Błędniak – Staroście II roku, apl. adw. Żanecie Majewskiej oraz apl. adw. Miłoszowi Kołcz Otwinowskiemu – Starostom I roku.

Zdjęcia z Koktajlu zostaną udostępnione w albumie na Facebooku oraz w linku dostępnym w Panelu Adwokata.

Mamy nadzieję, że Letni Koktajl zapisał się już na stałe do kalendarza wydarzeń izbowych.

Wydarzenie zorganizowała Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu. Spotkanie miało charakter składkowy. Ceny biletów wynosiły 230 zł. Dofinansowaniem zostali objęci aplikanci naszej Izby, dla których cena biletów wynosiła 180 zł.

Sponsorem wydarzenia było Wydawnictwo C.H. Beck.

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu
adw. Maria Kozłowska, Wiceprzewodnicząca Komisji
adw. Justyna Łusiak, członkini Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu