Bezpłatny dostęp do programów informacji prawnej dla aplikantów 2. i 3. roku szkolenia

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie informuje, że w ramach pomocy dydaktycznej, podobnie jak w ubiegłych latach aplikanci Izby Adwokackiej w Warszawie będą mieli możliwość nieodpłatnego skorzystania z dostępu do Systemów Informacji Prawnej, dedykowanych aplikantom (SIP Aplikant), obejmujących aktualne bazy danych aktów prawnych, orzecznictwo i zaktualizowane komentarze.

Dostęp do SIP Aplikant zapewniony będzie aplikantom ze wszystkich roczników. Uruchomione wcześniej zapisy dla aplikantów z 1. roku zostają także przedłużone (szczegóły: https://www.ora-warszawa.com.pl/aktualnosci/bezplatny-dostep-do-programow-informacji-prawnej-dla-aplikantow-1-roku/).

Przy przyznawaniu dostępu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Oferta będzie ważna do wyczerpania przyznanego na danym roku limitu dostępów, których liczbę ustalono na podstawie faktycznego zapotrzebowania w latach poprzednich.

Okres licencji obu programów trwa od 1 kwietnia 2022 r. do 31 marca 2023 r. (12 miesięcy).

Przypominamy, że zeszłoroczne subskrypcje kończą się 31 marca 2021 r.

Roczne dostępy do obu programów są w całości finansowane przez Izbę Adwokacką w Warszawie. Aplikanci nie ponoszą żadnych kosztów korzystania z nich.

Aplikanci mogą wybrać z jedną z dedykowanych ofert jakie przedstawiły wydawnictwa:

  1. System Informacji Prawnej LEGALIS APLIKANT PLUS

Szczegóły oferty wydawnictwa C.H. BECK znajdują się w linku:

https://legalis.pl/wp-content/uploads/2022/02/Pakiet_Orange_dla_Aplikantow_Izby_Adwokackiej_w_Warszawie.pdf

Oferta LEGALIS APLIKANT PLUS obejmuje dostęp do ujednoliconej bazy aktów prawnych z codzienną aktualizacją, orzecznictwa, kierunków orzeczniczych, wzorów umów i pism procesowych oraz Monitora Prawniczego. System jest w tym roku wzbogacony o  komentarze C.H. Beck do wszystkich dziedzin prawa (wcześniej to były tylko Komentarze Beck OK), metodyki oraz N.ius – aktualności legislacyjne i orzecznicze.

  1. System Informacji Prawnej LEX APLIKANT PREMIUM

Szczegóły oferty wydawnictwo Wolters Kluwer znajdują się w linku:

https://www.wolterskluwer.com/pl-pl/solutions/lex/lex-aplikant/ora/

Wersja LEX APLIKANT PREMIUM zawiera pełną bazę komentarzy, monografii i procedur cywilnych, handlowych i karnych, linie orzecznicze, a dodatkowo dostęp do nagrań ze szkoleń online (webinaria) poświęconych tworzeniu pism procesowych z różnych dziedzin prawa. Program jest wzbogacony o dostęp do LEX Cloud, który umożliwia dodawanie do LEX własnych dokumentów oraz współdzielenie zasobów z innymi użytkownikami.

Każdy aplikant bez dokonywania zgłoszenia w Dziale Szkolenia może też skorzystać z podstawowej wersji LEX APLIKANT STANDARD zawierającej zbiór przepisów, orzecznictwa i linii orzeczniczych, a także piśmiennictwa, glos i wzorów dokumentów. Rejestracji należy dokonywać on-line bezpośrednio na stronie wydawnictwa.: https://www.lex.pl/dostep-testowy/lex-aplikant,128777.html#xd_co_f=YWYzNWMwMDgtNDY0NS00OThiLWI3NzEtYTFjZTY0NDc5NDM2~ . Wersje testowe będą ważne do dn. 31 grudnia br. a następnie będą wymagały aktualizacji.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia należy kierować najpóźniej do wtorku, dn. 22 marca 2022 r., godz. 10:00 do Działu Szkolenia Aplikantów Adwokackich wypełniając formularz: https://forms.gle/eaA9mYcxvULEHq2t9

Mamy nadzieję, że korzystanie z systemów informacji prawnej online ułatwi Państwu naukę zdalną w okresie epidemii, kiedy nie możecie Państwo uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych.

adw. Ewa Bojanowska
Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich

adw. Monika Rajska
Koordynator Projektu