10.03.2022 / Wiadomości

Bezpłatny dostęp do programów informacji prawnej dla aplikantów 1. roku

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie informuje, że w ramach pomocy dydaktycznej podobnie jak w ubiegłych latach aplikanci Izby Adwokackiej w Warszawie będą mieli możliwość nieodpłatnego skorzystania z dostępu do Systemów Informacji Prawnej, dedykowanych aplikantom (SIP Aplikant), obejmujących aktualne bazy danych aktów prawnych, orzecznictwo i zaktualizowane komentarze.

Zapisy przedłużone do 22 marca 2022 r., godz. 10:00.

Dostęp ten zapewniony będzie aplikantom, którzy przekażą zgłoszenie chęci skorzystania z oferty. Przy przyznawaniu dostępu decyduje kolejność zgłoszeń. Oferta będzie ważna do wyczerpania przyznanego na danym roku limitu dostępów, których liczbę ustalono na podstawie faktycznego zapotrzebowania w latach poprzednich.

W pierwszej kolejności oferujemy dostępy aplikantom, którzy rozpoczęli szkolenie na 1 roku.  Okres licencji obu programów dla 1 roku trwa od 1 marca 2022 r do 31 marca 2023 r. (13 miesięcy).

Zapisy dla aplikantów adwokackich 2 roku oraz 3 roku szkolenia rozpoczną się ok. 10 marca 2022 r. tak jak w poprzednich latach, o czym poinformujemy w osobnym komunikacie. Przypominamy, że zeszłoroczne subskrypcje kończą się 31 marca 2022 r.

Roczne dostępy do obu programów są w całości finansowane przez Izbę Adwokacką w Warszawie. Aplikanci nie ponoszą żadnych kosztów korzystania z nich.

Aplikanci mogą wybrać z jedną z dedykowanych ofert jakie przedstawiły wydawnictwa:

  1. System Informacji Prawnej LEGALIS APLIKANT PLUS

Szczegóły oferty wydawnictwa C.H. BECK znajdują się w linku:

https://legalis.pl/wp-content/uploads/2022/02/Pakiet_Orange_dla_Aplikantow_Izby_Adwokackiej_w_Warszawie.pdf

Oferta LEGALIS APLIKANT PLUS obejmuje dostęp do ujednoliconej bazy aktów prawnych z codzienną aktualizacją, orzecznictwa, kierunków orzeczniczych, wzorów umów i pism procesowych oraz Monitora Prawniczego. System jest w tym roku wzbogacony o  komentarze C.H. Beck do wszystkich dziedzin prawa (wcześniej to były tylko Komentarze Beck OK), metodyki oraz N.ius – aktualności legislacyjne i orzecznicze. 

  1. System Informacji Prawnej LEX APLIKANT PREMIUM

Szczegóły oferty wydawnictwo Wolters Kluwer znajdują się w linku:

https://www.wolterskluwer.com/pl-pl/solutions/lex/lex-aplikant/ora/

Wersja LEX APLIKANT PREMIUM zawiera komplet aktów prawnych, orzecznictwa prawa polskiego i UE,  pełną bazę komentarzy, monografii i procedur cywilnych, handlowych i karnych, linie orzecznicze, wzory ze wszystkich dziedzin prawa, tezy piśmiennictwa, glosy, a dodatkowo dostęp do nagrań́ ze szkoleń online (webinaria) poświęconych tworzeniu pism procesowych z różnych dziedzin prawa. Program jest wzbogacony o dostęp do LEX Cloud, który umożliwia dodawanie do LEX własnych dokumentów oraz współdzielenie zasobów z innymi użytkownikami.

Każdy aplikant bez dokonywania zgłoszenia w Dziale Szkolenia może też skorzystać z podstawowej wersji LEX APLIKANT STANDARD zawierającej zbiór przepisów, orzecznictwa i linii orzeczniczych, a także piśmiennictwa, glos i wzorów dokumentów. Rejestracji należy dokonywać on-line bezpośrednio na stronie wydawnictwa.: https://www.lex.pl/dostep-testowy/lex-aplikant,128777.html#xd_co_f=YWYzNWMwMDgtNDY0NS00OThiLWI3NzEtYTFjZTY0NDc5NDM2~ . Wersje testowe będą ważne do dn. 31 grudnia br. a następnie będą wymagały aktualizacji. 

ZGŁOSZENIA 

Zgłoszenia należy kierować najpóźniej do dnia 24 lutego 2022 r. (zapisy przedłużone do 22 marca 2022 r., godz. 10:00.) do Działu Szkolenia Aplikantów Adwokackich wypełniając formularz: https://forms.gle/rj2G3e43ptK2VXUw7 

Mamy nadzieję, że korzystanie z systemów informacji prawnej online ułatwi Państwu naukę zdalną w okresie epidemii, kiedy nie możecie Państwo uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych.

adw. Ewa Bojanowska
Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich

adw. Monika Rajska

Koordynator Projektu