Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie

RAPORT Sekcji Praw Człowieka przy ORA w Warszawie na temat problemu sposobu traktowania osób pozbawionych wolności

Poniżej prezentujemy RAPORT Sekcji Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie na temat problemu sposobu traktowania osób pozbawionych wolności przez funkcjonariuszy Policji i innych służb. Raport został zaprezentowany na wczorajszej konferencji poświęconej tej tematyce w Międzynarodowym dniu pomocy ofiarom tortur.

więcej

Międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona konfiskacie mienia w Polsce

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest organizatorem międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej konfiskacie mienia w Polsce i wysiłkom na rzecz jego restytucji. Współorganizatorem konferencji jest Loyola Law School z Katolickiego Uniwersytetu Loyola - Marymount w Los Angeles. Konferencja odbędzie się 29 - 30 czerwca 2017 r. Informacje i agenda są dostępne na stronie www.restitutionconference.pl

więcej

Uwaga cyberatak na skrzynki pocztowe adwokatów!

Administrator Bezpieczeństwa Informacji ORA w Warszawie uprzejmie informuje, iż dzisiaj (23 czerwca br.) nastąpił atak hakerski na skrzynki poczty elektronicznej adwokatów.

więcej

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

 Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

Wykaz 17/2017

Wykaz 18/2017

Uroczyste Ślubowanie Adwokatów – 9 lipca br. w Hilton Warsaw Hotel – odbiór zaproszeń od 27 czerwca br.

Informujemy, że uroczyste ślubowanie adwokatów odbędzie się 9 lipca 2017 r. o godzinie 12:00 w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre , Warszawa ul. Grzybowska 63.

więcej

IV Letni Koncert Izby Adwokackiej w Warszawie

W imieniu Komisji Integracji Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Samorządu Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Letniego Koncertu Izby Adwokackiej w Warszawie, który odbędzie się we wtorek, dn. 27 czerwca br. w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, w sali im. Henryka Krajewskiego. Koncert połączony będzie z wieczorem autorskim adw. Jerzy Ferenz, autora wydanego niedawno tomiku wierszy "Moja Bajka".

więcej

Zwyczajne Zebrania Sekcji - terminy

Przypominamy, iż raz do roku odbywają się zwyczajne zebrania sekcji, które poświęcone są sprawozdawczości, a także rotacji - wyborowi nowych władz. Niezależnie, w ramach tych spotkań odbędą się ciekawe prelekcje z udziałem wybitnych specjalistów. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły poniżej.Chętnych do zapisów, udziału w pracach sekcji, a także ewentualnego startu w wyborach do władz sekcji serdecznie zapraszamy!

więcej