Szkolenie online: Dorosły sprawca przemocy seksualnej wobec dzieci – charakterystyka zaburzeń preferencji seksualnych 24.04.24 r., godz. 18.00

Sekcja Praw Dziecka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na szkolenie pt. Dorosły sprawca przemocy seksualnej wobec dzieci – charakterystyka zaburzeń preferencji seksualnych, które odbędzie się 24 kwietnia 2024 roku, godz. 18.00-20.00 na platformie Zoom.

Link do rejestracji: https://ora-warszawa-pl.zoom.us/webinar/register/WN_-K4-61kySOuXvttACwZIMA#/registration

W trakcie szkolenia zostanie omówiony sposób powstawania i rozpoznawania zaburzeń preferencji seksualnych sprawców przestępstw o charakterze seksualnym, a także sposób funkcjonowania i mechanizmy zachowań sprawców przestępstw o charakterze seksualnym, u których nie występują zaburzenia preferencji seksualnych.

Materiał prezentowany w trakcie szkolenia będzie pomocy w prowadzeniu postępowania przygotowawczego i sądowego, a także wyposaży adwokatów w specjalistyczną wiedzę pozwalającą rozróżniać profile sprawców przestępstw seksualnych, z którymi mogą się stykać w sprawach karnych i rodzinnych, w których mogą reprezentować zarówno dzieci, jak i potencjalnych sprawców.

Szkolenie poprowadzi Marcin Borowski
Psycholog kliniczny, neuropsycholog, specjalista psychoseksuolog, certyfikowany seksuolog towarzystw European Federation of Sexology oraz European Society of Sexual Medicine (EFS-ESSM Certified Psycho-Sexologist), członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychiatrii Sądowej. Aktualnie pracuje w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie, wcześniej między innymi w Klinice Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Od wielu lat związany jest z oddziałami psychiatrycznymi ogólnymi oraz o profilu sądowym. Na różnych uczelniach prowadził wykłady z zakresu diagnozy psychologicznej i seksuologicznej oraz opiniowania sądowo-psychologicznego i sądowo-seksuologicznego. Jest powoływany jako biegły z zakresu psychologii oraz seksuologii; w tym charakterze bierze udział w postępowaniach karnych oraz cywilnych. Na potrzeby organów procesowych sporządził ponad tysiąc opinii sądowych. Specjalizuje się w diagnozie klinicznej psychologicznej i seksuologicznej. Uczestnik i prelegent wielu konferencji psychiatrycznych i seksuologicznych.

Ps. już dziś zapraszamy na część II szkolenie, która będzie nosiła tytuł: „Dziecko jako ofiara przemocy seksualnej – objawy, sposób przesłuchania” i odbędzie się 15 maja 2024 roku, godz. 18.00 20.00!!

Serdecznie zapraszamy!
Prezydium Sekcji Praw Dziecka