12.06.2019 /

V Ogólnopolska Konferencja Aplikantów Adwokackich „Prawo a Nowe Technologie”, 20-22.09.2019 r.

Naczelna Rada Adwokacka, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie oraz Samorząd Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie zapraszają na:

V OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ APLIKANTÓW ADWOKACKICH „PRAWO A NOWE TECHNOLOGIE”

Konferencja wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 20 – 22 września 2019 r. (pt – ndz) w Warszawie. Konferencja odbędzie się w sobotę, 21 września, w godz. 9:00 – 18:30 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie (Al. Ujazdowskie 49 – I piętro, sala im Krajewskiego).

Patronat nad Konferencją objęli adw. Jacek Trela – Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej oraz adw. Mikołaj Pietrzak – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Konferencja to niepowtarzalna okazja do wygłoszenia wystąpienia na interesujący, współczesny temat. „Prawo a Nowe Technologie” jest swoistą kontynuacją zeszłorocznego tematu Konferencji, który pokazał jak bardzo interesujący jest styk prawa i nowoczesności.
Tym razem skupimy się na aspektach procesowych, własności intelektualnej oraz na nowych technologiach per se.

Tak jak i w zeszłym roku, zapraszamy wszystkich aplikantów z całej Polski do nadsyłania abstraktów w jednym z trzech paneli tematycznych, spośród których jury wybierze po 5 najlepszych w każdym panelu.

Wybrani aplikanci wygłoszą 15-minutowe wystąpienia w dniu Konferencji, a na najlepszego mówcę w każdym panelu czeka Nagroda Główna. Szczegóły znajdują się w Regulaminie (https://www.ora-warszawa.com.pl/wp-content/uploads/2019/06/Regulamin_Konferencja_Prawo-a-Nowe-Technolgie_2019.pdf).

! TERMIN NADSYŁANIA ABSTRAKTÓW (max. 300 słów) MIJA 30 CZERWCA 2019 !

Zgłoszenia czynnego udziału wraz z miejscem na wgranie abstraktu są dokonywane za pomocą formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/mKbvLxBwBErzqehM7

Konferencja to także niepowtarzalna okazji do nawiązania kontaktu z wiodącymi kancelariami prawnymi specjalizującymi się m.in. w nowych technologiach. Dlatego obok abstraktu aplikanci mogą przesłać swoje CV, które wraz z abstraktem zostanie przekazane kancelariom partnerskim po ogłoszeniu wyników konkursu na abstrakt.

TEGOROCZNE PANELE TEMATYCZNE TO:

1. Prawnik w świecie innowacyjnych technologii, czyli new tech law sensu stricto;
  2. Prawo własności intelektualnej w erze NewTech;
  3. Czego sala sądowa nie widziała 5 lat temu? Wpływ rozwoju technologicznego na przebieg postępowania.

Miło nam poinformować, że Konferencję otworzy wykład dr. hab. Piotra Płoszajskiego, profesora SGH, znawcy tematyki nowych technologii.

Ponadto każdy panel podsumuje i zamknie swoim wystąpieniem oraz poprowadzi dyskusję z publicznością wybitny ekspert w swojej dziedzinie:

1. adw. Krzysztof Wojdyło – z kancelarii Wardyński i Wspólnicy sp.k.
  2. adw. Maciej Ślusarek – z kancelarii LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy
  3. r.pr. Marcin Maruta – z kancelarii Maruta Wachta sp.j.

Dla aplikantów-prelegentów czekają nagrody książkowe ufundowane przez partnera Konferencji, Wydawnictwo C.H. Beck

A na najlepszego mówcę w każdym panelu czeka cenna Nagroda Główna, której szczegóły zostaną ujawnione wkrótce.

W ramach patronatu objętego przez czasopismo „Palestra”, po Konferencji zostanie wydana specjalna publikacja pokonferencyjna. Szczegóły zostaną podane w sierpniu.

Dzięki finansowaniu z Naczelna Rada Adwokacka aplikantom-prelegentom spoza Warszawy zostaną zapewnione 2 noclegi w Warszawie (z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę).

O szczegółach wydarzeń towarzyszących poinformujemy w sierpniu.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt poprzez e-maila: KonferencjaAplikantów2019@gmail.com

Zapraszamy!

Organizator Główny: Naczelna Rada Adwokacka

Współorganizator: Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie