25.10.2023 /

Poszukiwany adwokat lub aplikant adwokacki do pracy w kancelarii

Monika Macura Kancelaria Radcy Prawnego w Warszawie, specjalizująca się w świadczeniu usług prawnych dla sektora innowacji finansowych (fintech), usług płatniczych, nowych technologii, poszukuje aplikanta adwokackiego lub radcowskiego II lub III roku.

Wśród naszch klientów są polskie i międzynarodowe fintechy – dostawcy usług płatniczych (AISP, MIP, KIP, EMI) instytucje pożyczkowe, podmioty świadczące usługi w zakresie walut wirtualnych, dostawcy innowacyjnych rozwiązań płatniczych wspierający rynek usług finansowych.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o kancelarii, przykładami naszych doświadczeń i aktualnościami na Linkedin i naszej stronie www.kancelariamacura.pl.

Adwokat lub aplikant adwokacki II – III roku

Miejsce pracy: Warszawa

Forma zatrudnienia: stała współpraca, umowa B2B

Zadania:

  • bieżąca obsługa prawna podmiotów w branży w obszarach specjalizacji kancelarii,
  • przygotowywanie opinii prawnych w kwestiach związanych z funkcjonowaniem rynku usług płatniczych i pożyczkowego,
  • opiniowanie umów dotyczących działalności naszych klientów,
  • tworzenie wewnętrznej dokumentacji regulacyjnej dla podmiotów nadzorowanych przez KNF,
  • przeprowadzanie audytów prawnych w zakresie działalności podmiotów nadzorowanych przez KNF,
  • udział w postępowaniach przed KNF, UOKIK, UODO, w tym w szczególności przygotowywanie projektów pism w ramach prowadzonych postępowań,
  • udział w procesach legislacyjnych związanych z tworzeniem przepisów regulujących funkcjonowanie rynku płatniczego,
  • wsparcie działań  inspektora ochrony danych i inspektora ds. compliance (jako usług świadczonych przez kancelarię).

Od kandydatów oczekujemy:

  • zainteresowania i chęci rozwoju w obszarach regulacyjnych dla innowacji finansowych (w szczególności usług płatniczych), danych osobowych, prawa własności intelektualnej, nowych technologii i sztucznej inteligencji,
  • komunikatywności i otwartości,
  • umiejętności organizacji pracy własnej i elastyczności w ustalaniu priorytetów zadań,
  • zaangażowania, proaktywnego podejścia,
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego (warunek konieczny, ponieważ na co dzień pracujemy z klientami w tym języku),
  • doświadczenie w obszarach specjalizacji kancelarii będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • rozwój w przyszłościowych specjalizacjach prawnych,
  • wsparcie doświadczonych prawników w bieżącej pracy, bezpośredni kontakt z klientami,
  • współpracę przy projektach międzynarodowych,
  • przyjazną atmosferę pracy,
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji przez udział w szkoleniach i konferencjach, możliwość wystąpień publicznych i publikacji artykułów,
  • korzystanie z aplikacji do zarządzania czasem pracy umożliwiającej bieżący wgląd w swoje wyniki oraz zarządzanie wszystkimi swoimi projektami.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji drogą mailową, na adres monika.macura@kancelariamacura.pl.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.  Klauzula informacyjna dostępna na stronie internetowej.