ORA Warszawa
07.08.2023 / Oferty zatrudnienia

Kancelaria Kaczmarczyk Orzechowski sp.k. nawiąże współpracę z aplikantką/aplikantem I lub II roku

Kancelaria Kaczmarczyk Orzechowski sp.k.
nawiąże współpracę z
aplikantką/aplikantem I lub II roku

Opis kancelarii:

Kancelaria Kaczmarczyk Orzechowski Legal Services (kancelaria KOLS) prowadzi kompleksową obsługę prawną polskich oraz zagranicznych podmiotów gospodarczych w ramach ich działalności zarówno w Polsce jak i zagranicą. Zajmujemy się obsługą transakcji, w szczególności fuzji i przejęć oraz umów inwestycyjnych, bieżącą obsługą korporacyjną, tworzeniem i opiniowaniem umów handlowych oraz opracowywaniem opinii prawnych. Reprezentujemy klientów w postępowaniach cywilnych i administracyjnych, a także prowadzimy obsługę w zakresie prawa nieruchomości.

Zakres obowiązków:

  • przygotowywanie opinii prawnych, umów, pism procesowych w postępowaniach sądowych (cywilnych), administracyjnych oraz innych dokumentów;
  • udział w transakcjach, w tym w przygotowaniu dokumentów transakcyjnych i umów, badanie prawne spółek, udział w negocjacjach;
  • identyfikowanie i rozwiązywanie problemów prawnych klientów;
  • monitorowanie zmian w przepisach prawnych i informowanie o nich klientów;
  • utrzymywanie bieżących kontaktów z instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Wymagania:

o   rozpoczęcie aplikacji adwokackiej na I lub II roku;

o   bardzo dobra znajomość prawa handlowego, cywilnego i gospodarczego;

o   dobra znajomość języka angielskiego;

o   dodatkowym atutem będzie znajomość innego języka obcego;

o   bardzo dobra organizacja czasu pracy i samodzielność w realizowanych czynnościach;

o   zdolność do podejmowania samodzielnych decyzji oraz działania pod presją czasu;

o   dyspozycyjność, odpowiedzialność, staranność i dokładność.

Oferujemy:

  • możliwość pracy w trybie zdalnym;
  • atrakcyjne wynagrodzenie;
  • pracę w pełnym wymiarze godzin;
  • dużą samodzielność w ramach pełnionych obowiązków i kontaktu z klientami;
  • możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia.

Prosimy o przesłanie CV wraz z klauzulą o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych na adres: kancelaria@kols.pl z tytułem: „Aplikant”.

KLAUZULA INFORMACYJNA REKRUTACYJNA

1)              Administratorem Państwa danych osobowych jest Kaczmarczyk Orzechowski Sp. k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Szpitalnej 8 lok. 10, kod pocztowy 00-031. W przypadku jakichkolwiek pytań możecie Państwo kontaktować się z nami drogą elektroniczną poprzez e-mail: kancelaria@kols.pl lub pocztą tradycyjną na adres Administratora.

2)              Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy, a w pozostałym zakresie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/ 679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE dalej: RODO, tj. na podstawie Państwa dobrowolnej zgody.

3)              Dane osobowe zostały pozyskane bezpośrednio od Państwa w sposób dobrowolny,  jednakże ich podanie jest niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacji. Administrator może przekazywać Państwa dane podmiotom obsługującym systemy IT lub udostępniającym narzędzia teleinformatyczne, podmiotom świadczącym Administratorowi usługi doradcze, audytowe, pomoc prawną działającym na zlecenie Administratora lub innym podmiotom,  jeśli wymagać będzie tego przepis prawa albo będzie to niezbędne do wykonania przez Administratora ciążących na nim obowiązków ustawowych.

4)              Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia rekrutacji, a jeśli została wyrażona zgoda na przetwarzanie danych w stosunku do przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy.

5)              Posiadają Państwo prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, otrzymania ich kopii, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do zgłoszenia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Mają Państwo prawo do wycofania zgody na przetwarzanie w każdym czasie bez wpływu na ważność przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

6)              Przysługuje Państwu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych przy ul. Stawki 2 w Warszawie (kod pocztowy: 00-193).

7)              Państwa dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu, nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji. Państwa  dane osobowe mogą być przekazane do państwa nienależącego do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (państwa trzeciego) lub organizacji międzynarodowej w rozumieniu RODO, w ramach powierzenia przetwarzania danych osobowych lub udostępnienia na mocy przepisów prawa, przy czym, zawsze przy spełnieniu jednego z warunków:

  1. a) Komisja Europejska stwierdziła, że to państwo trzecie lub organizacja międzynarodowa zapewnia odpowiedni stopień ochrony danych osobowych, zgodnie z art. 45 RODO,
  2. b) państwo trzecie lub organizacja międzynarodowa zapewnia odpowiednie zabezpieczenia i obowiązują tam egzekwowalne prawa osób, których dane dotyczą i skuteczne środki ochrony prawnej, zgodnie z art. 46 RODO,
  3. c) zachodzi przypadek, o którym mowa w art. 49 ust. 1 akapit drugi RODO, przy czym dane te zostaną wówczas w sposób odpowiedni zabezpieczone, a Państwo mają prawo do uzyskania dostępu do kopii tych zabezpieczeń pod wskazanym powyżej adresem e-mail.