22.06.2022 / Sport

Za nami II Adwokacki Piknik Tenisowy dla Dzieci i Dorosłych

Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji, zabawy i sport, tak w skrócie można podsumować II Adwokacki Piknik Tenisowy dla Dzieci i Dorosłych zorganizowany przez Komisję Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu w dniu 12 czerwca 2022 roku. Piknik odbył się na legendarnych kortach tenisowych Legii we współpracy z Legia Tenis & Golf oraz Lexus Polska.

W trakcie Pikniku nasze adwokackie pociechy stawiały pierwsze kroki w tenisie pod czujnym okiem trenerów Legii. Dzieci, które już grają w tenisa miały okazję szlifować swoje umiejętności. Przewidziano również wiele innych atrakcji np. lekcje tańca, joga, zajęcia motoryczne, zajęcia ruchowe, puszczanie baniek mydlanych czy malowanie buziek.  Furorę na kortach robił przemiły Miś Kazek w koszulce ze słynną „eLką”, który chętnie przybijał dzieciakom piątkę i pozował do zdjęć. Prawdziwym hitem była też dmuchana zjeżdżalnia, na której zjeżdżali nawet niektórzy dorośli ze swoimi dziećmi.

Konkursy dla dzieci i dorosłych poprowadził były zawodnik i tenisista Piotr Gadomski.  Fanty ufundowane zostały przez Lexus Polska oraz Lexus Warszawa Radość.  W konkursie na najskuteczniejszy serwis zwyciężyła adw. Anna Płaza, a drugie miejsce zajął apl. adw. Piotr Kropiwnicki, Mistrz Polski Adwokatów. Główną nagrodą był voucher na „Weekend z Lexusem”.

Dla dorosłych zarezerwowane były 4 korty na treningi z instruktorami tenisa. Dodatkowo na korcie centralnym można było testować 25 modeli rakiet tenisowych marki HEAD.

Lexus Warszawa Radość zaprezentował także najnowszy model LEXUS NX, a goście chętnie korzystali z jazd testowych.  Przypominamy, że partner wydarzenia Lexus Polska oferuje rabat dla prawników jako grupy zawodowej. Wyjątkową obsługę członkom naszej Izby zapewnia salon LEXUS Warszawa Radość, przy ul. Patriotów 271A.

Uczestnicy Pikniku mogli posilić się pysznymi daniami serwowanymi przez nowotowarte BISTRO DIOGOS słynące z najlepszych owocow morza w Warszawie.  Dla dzieci zamówiona była pizza.  Na deser serwowano prosecco oraz truskawki z bitą śmietaną tak jak to ma miejsce na słynnym trawiastych kortach na Wimbledonie.

Każde z dzieci otrzymało pakiety startowe ufundowane przez Lexus Warszawa Radość, w tym dla rodziców kawa marki ROZNER i podarunki od Izby Adwokackiej w Warszawie. Wszystkie dzieci, które zdecydowały się spróbować swoich sił na korcie dostały pamiątkowe medale.

Jednym z pierwszych gości Pikniku był adw. Mikołaj Pietrzak, wraz z żoną oraz córkami. Dziekanowi towarzyszyła mama, która grywała na kortach Legii w czasach ich dawnej świetności. Honorowym gościem był adw. Aleksander Pociej, Senator RP. W zajęciach tenisowych wziął udział adw. Kamil Szmid, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, wraz z dziećmi które od roku trenują na kortach Legii.

W pikniku wzięło udział ponad 80 dzieci i 200 osób dorosłych. Cieszymy się, że wraz z naszymi dziećmi bawiło się także kilku maluchów ukraińskich z prawniczych rodzin przebywających w Warszawie.

Korty Legia Tenis & Golf to duży teren sportowy z 9 boiskami do tenisa i historycznymi trybunami. Jest położony wśród terenów zielonych w okolicy Parku Agrykola z wyjątkowym widokiem na stadion piłkarski Legia Warszawa.  W sierpniu na tych kortach odbędzie się międzynarodowy turniej tenisowy z udziałem Igi Świątek.

Krótka relacja zdjęciowa na Facebooku:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4922120474566442

Partner wydarzenia Legia Tenis & Golf serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i rodziców do szkółki tenisowej na początku roku szkolnego:

https://legia.com/tenis-golf

Serdecznie dziękujemy aplikantom, którzy pomogli w zapisach na Pikniki a także w dniu wydarzenia apl. adw. Justynie Łusiak, apl. adw. Patrycji Łukasiewicz, apl. adw. Hannie Szkudlarek, apl. adw. Annie Pietrzyk oraz apl. adw. Rafałowi Skardzińskiemu.

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu
adw. Katarzyna Majer-Gębska, Wiceprzewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu