10.08.2023 / SportWiadomości

XVIII Adwokackie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie – Mazury 2023 – szczegóły organizacyjne

Komitet Organizacyjny oraz Komisja Integracji, Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wraz z Sailing Event Karol Górski zapraszają na XVIII Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie – Mazury 2023, które odbędą się w dniach 14 – 17 września 2023 r. (od czwartku do niedzieli).

AMP w Żeglarstwie to wyjątkowa impreza, która już od 17 lat integruje wokół żeglarstwa adwokatów i aplikantów adwokackich z całej Polski. Zapewniamy, że spotkają Państwo tu ludzi, którzy lubią dreszcz rywalizacji i smak zwycięstwa.

Dla uczestników została przygotowana moc atrakcji w tym:

• 3 dni niepowtarzalnego mazurskiego klimatu,
  • sportowe emocje na wodzie na jachtach Antila 27,
  • wyścigi krótko i długodystansowe,
  • 2 muzyczne wieczory.

W Regatach starują załogi 4-8 osobowe – składające się z adwokatów, aplikantów adwokackich oraz osób towarzyszących. Warunkiem udziału załogi w Regatach jest członkostwo w załodze sternika posiadającego uprawnienia, co najmniej, żeglarza jachtowego.

1. ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia są przyjmowane do 25 sierpnia 2023 roku!

Po tym terminie nie przyjmujemy zgłoszeń.

Liczba miejsc jest ograniczona z uwagi na ograniczoną liczbę jachtów – decyduje kolejność zapisów i wpłat. Każdy uczestnik musi zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy: https://rezerwacja.jeziorakyachtclub.pl/?course_id=14

Po otrzymaniu emaila z numerem rezerwacji należy dokonać przelewem opłaty wpisowego.

Po opłaceniu wpisowego przez wszystkich członków załogi sternik rezerwuje jacht (patrz poniżej). Ponadto Sternicy proszeni się o kontakt emaliowy (regatyamp@sailingevent.pl) z organizatorem w celu podania ilości osób w załodze, co ułatwi organizatorowi zidentyfikowanie liczby załóg.

1. WPISOWE

Wpisowe do regat wynosi

• 850 zł/osoba – ze śniadaniami
  • 700 zł /osoba – bez śniadań

(*dofinansowanie dla aplikantów izbowy adwokackiej w Warszawie – informacja poniżej).

Cena zawiera: udział w regatach, wyżywienie (3 x śniadania, 2 lunche, 2 kolacje), nagrody, udział w imprezach towarzyszących, ubezpieczenie NNW, opłaty portowe.

Cena nie zawiera: napoi, dojazdu, noclegu w domkach (dla chętnych; podstawowe zakwaterowanie jest na łodziach).

1. CZARTER JACHTÓW

Poza kosztem wpisowego każda załoga musi wyczarterować łódź. Regaty odbywają się na identycznych dla wszystkich załóg jachtach Antila 27. Jachty posiadają ogrzewanie i toaletę.

Cena czarteru wynosi 1400 zł brutto ze sprzątaniem. Paliwo wg. zużycia (przy porcie jest stacja benzynowa wodna Orlenu).

Sternik dokonuje rezerwacji jachtu u armatora w firmie Rumszewicz Sailing (Daria Chęcińska, biuro@rumszewicz.pl, tel. 603536050).

Jachty czarterujemy na hasło „Adwokackie Mistrzostwa Polski”.

1. NOCLEGI

Dla zainteresowanych istnieje możliwość rezerwacji noclegów w odwiedzanych lokalizacjach

Rezerwacji można dokonać pod wskazanymi poniżej adresami

Czwartek – Wilkasy, https://azs-wilkasy.pl/pl

PiątekRydzewo https://marinalester.pl. Na hasło AMP rabat 5%.

SobotaRydzewo https://gospoda.pl (Pod Czarnym Łabędziem). Na hasło AMP rabat 5%.

1. DOFINANSOWANIE DLA APLIKANTÓW ADWOKACKICH IZBY ADWOKACKIEJ W WARSZAWIE

Aplikanci adwokaccy Izby Adwokackiej w Warszawie mogą uzyskać od Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie dofinansowanie udziału w Mistrzostwach.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest zgłoszenie udziału w Mistrzostwach oraz opłacenie wpisowego w wysokości odpowiednio 600 zł (cena ze śniadaniami) albo 450 zł (bez śniadań) tj. specjalnej ceny dla aplikantów pomniejszonej o dofinansowanie w wysokości 250 zł od osoby. Liczba miejsc z dofinansowaniem jest ograniczona i decydować będzie kolejność wpłat.

Wnioski mailowe o dofinansowanie wraz z przedstawieniem dowodu wpłaty należy kierować do Pani Aleksandry Tararuj, biuro ORA, email: aleksandra.tararuj@ora-warszawa.com.pl.

Dofinansowanie będzie przyznane aplikantom, którzy nie zalegają ze składkami oraz opłatą za szkolenie.

1. PROGRAM

Czwartek, 14 września

Od 15:00 – odbiór jachtów z Port Sailor, Piękna Góra 2A, 11-500 Giżycko

15:00 – 20:00 – Transport jachtów we własnym zakresie do Port AZS Wilkasy

20:00 – Nieoficjalne spotkanie przy kawie w Tawernie Rozbitek / Port AZS Wilkasy

Piątek, 15 września

8:00 – 10:00 – śniadanie w Tawernie Rozbitek (lub we własnym zakresie)

10:00 – 10:30 – odprawa

11:00 – 16:00 – regaty na jeziorze Niegocin

17:00 – lunch w Marina Lester

20:00 – Sailor’s Party w Marina Lester

Sobota, 16 września

8:00 – 10:00 – śniadanie w Marina Lester

10:00 – 10:30 – odprawa

11:00 – 16:00 – regaty na jeziorze Niegocin

17:00 – lunch w Restauracji Pod Czarnym Łabędziem

20:00 – Bal Adwokacki w Restauracji Pod Czarnym Łabędziem

21:00 – ceremonia zakończenia regat

Niedziela, 17 września

8:00 – 10:00 – śniadanie w Restauracji Pod Czarnym Łabędziem

Do 12:00 – zdanie jachtów w Port Sailor

1. DODATKOWE INFORMACJE

Zapraszamy na stronę regat www.sailingevent.pl/amp/, gdzie znajdą Państwo więcej informacji. Zachęcamy również do polubienia fanpage’a Adwokackich Mistrzostw Polski oraz Adwokackiego Klubu Żeglarskiego, gdzie można znaleźć zdjęcia ze wszystkich poprzednich edycji.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod nr. tel. +48 882 069 309 oraz na adres e-mail regatyamp@sailingevent.pl

XVIII Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie odbędą się pod patronatem Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Komitet organizacyjny

Adw. Anisa Gnacikowska – Komandor AMP