13.03.2023 / Sport

XII Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów za nami

Po czterech latach na korty Legia Tenis & Golf wrócił XII Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów.  W dn. 4-5 marca spotkało się ponad 50 prawników, w tym adwokatów, radców prawnych i aplikantów z Warszawy, Gdańska, Siedlec, Lublina i Wrocławia.  Pani Wera Szewczyk absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW reprezentowała barwy Ukrainy.  W ciągu dwóch dni turniejowych rozegrano ponad 80 meczów w 8 kategoriach singlowych i deblowych, w tym cztery single mężczyzn, dwa single kobiet, mikst oraz debel (wiek pary 65+).

Była to ósma edycja turnieju na historycznych kortach Legii.  Wcześniejsze turnieje odbywały się w Klubie Choszczówka oraz Okęcie Tennis Club. Na Legii mieliśmy jednak okazję dwukrotnie gościć podczas letnich pikników sportowych.

Podczas turnieju zawodnicy testowali piłki HEAD Tour XT w nowych ekologicznych opakowaniach.  Firma HEAD Tennis ufundowała torby tenisowe jak nagrody w singlu za 1 i 2 miejsca. Dużym zainteresowaniem cieszyły się najnowsze modele rakiet tej marki które można było testować.  Nagrody dla finalistek w singlu Pań w postaci zabiegów na wybrany zabieg kosmetyczny ufundowała Klinika Esthe Zone. Wszyscy laureaci otrzymali także publikacje Wydawnictwa C.H. Beck oraz Wolters Kluwer.

Turniej był doskonałą okazją do integracji środowisk prawniczych z całej Polski. Miksty i deble trwały do późnych godziny wieczornych.  Zawodnicy chętnie spędzali czas między meczami na rozmowach w foyer klubu korzystając z cateringu Stacji Smaku, który wyjątkowo wszystkim smakował. Sędzią Naczelnym po raz pierwszy był Pan Marcin Jabłoński, którego dzielnie wspierał w roli „sędziego strefowego” trener Legii – Kajetan Kossakowski.

Specjalne podziękowania kierujemy do klubu Legia Tenis & Golf, z którym współpracujemy już od ponad roku organizując wcześniej pikniki sportowe, a w szczególności Panu Michał Szewcowi i Pani Katarzyna Nowak – niezastąpionym managerom klubu.  Korty Legii w tym roku będą przechodziły rewitalizację pod kątem odbywającego się od zeszłego roku międzynarodowego turnieju WTA z udziałem Igi Świątek.  Sekcja tenisowa Legii zaprasza wszystkie dzieci do regularnych treningów.  Informacje można uzyskać pod mailem: info@tenisgolf.legia.com

Współorganizatorem wydarzenia była związana z kortami marka Lexus.  Jazdy testowe najnowszym modelem LEXUS RS były dostępne dzięki uprzejmości Lexus Warszawa Radość, który ufundował dla wszystkich uczestników pakiety startowe.  W eleganckim punkcie dealerskim w Radości prawnicy mogą liczyć na branżową zniżkę oraz obsługę VIP przy zakupie nowego samochodu.

Nagroda „Weekend z Lexusem” przypadła adw. Katarzynie Kalecie, która rozegrała najwięcej meczów i była najlepszą zawodniczką turnieju triumfując zarówno w singlu Kobiet jak i w Mikście. Pani Mecenas jest byłą Mistrzynią Polski seniorek w zawodowym tenisie. Zawód adwokata wykonuje od roku regularnie reprezentując naszą Izbę w turniejach branżowych.

Puchary i nagrody w imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wręczył Wicedziekan adw. Aleksander Krysztofowicz wraz Panią Monią Małek – Lexus PR Manager.  Gościem specjalnym była zawodniczka WTA Top 50, olimpijka, pionierka zawodowego kobiecego tenisa Pani Katarzyna Nowak. Turniej odbył się pod „specjalnym nadzorem” Wyższej Komisji Rewizyjnej przy NRA. Pierwszego dnia odwiedził nas adw. Sławomir Ciemny, Przewodniczący WKR a jednocześnie jeden z najlepszych tenisistów w naszej izbie.  Niestety z powodu kontuzji nie mógł czynnie wziąć udziału.  Panu Mecenasowi życzymy szybkiego powrotu na kort.

Głównym organizatorem była Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu przy ORA w Warszawie. Dziękujemy za pomoc zaangażowanym koleżankom adw. Joannie Tkaczyk-Lipnickiej, Wiceprzewodniczącej Komisji, ad. Marcie Wyszyńskiej, apl. adw. Patrycji Łukasiewicz oraz apl. adw. Ewie Błędniak.

Patronem medialnym turnieju był Tenisklub. Wszyscy zawodnicy otrzymali najnowszy numer czasopisma a relacja z turnieju ukaże się w kwietniowym wydaniu.

Dziękujemy też Tennis Stars League oraz Restauracji Deski za możliwość dołączenia do tenisowego Players Party z prawdziwego zdarzenia!  Tennis Stars League to największa liga amatorska w Warszawie. Dla uczestników naszego turnieju liga oferuje 50 zł rabatu na wpisowe w sezonie wiosennoletnim.

Relacja zdjęciowa z turnieju:

W imieniu Okręgowej Izby Radców Prawnych i nieobecnego kolegi radcy prawnego Tomasza Nawrota, który współpracuje z nami przy tym turnieju od pierwszej edycji, zapraszamy adwokatów i aplikantów adwokackich na letni Turniej o Puchar Dziekana OIPR na kortach Warszawianki w dn. 27-28 maja br.

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

PARTNERZY: Lexus Polska, Lexus Radość, Legia Tenis&Golf, Legia Warszawa, Head Tennis, Esthe Zone, Wydawnictwo C.H. Beck, Wolters Kluwer, Tennis Stars Ligue oraz Tenisklub (patronat medialny)

Lista Zwycięzców

MIEJSCE I