Wystawa: „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” – zaproszenie dla adwokatów

Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma (ŻIH) wraz z Okręgową Radą Adwokacką w Warszawie i działającą przy niej Komisją Historii i Tradycji Adwokatury Warszawskiej serdecznie zapraszają Koleżanki i Kolegów adwokatów i aplikantów adwokackich do zwiedzania wystawy „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu ” znajdującej się w siedzibie ŻIH przy ul. Tłomackie 3/5 w Warszawie (na tyłach „Błękitnego Wieżowca” przy Placu Bankowym).

Wystawa powyższa poświęcona jest mieszkańcom warszawskiego getta, członkom Oneg Szabat, konspiracyjnej grupy dokumentującej los polskich Żydów w czasie II wojny światowej, której twórcą był historyk, dr Emanuel Ringelblum, a stworzona przez grupę kolekcja dokumentów jest jednym z najważniejszych zbiorów dotyczących Zagłady. Na wystawie prezentowane są oryginalne dokumenty z getta warszawskiego – listy, testamenty osób idących na śmierć, relacje świadków i ofiar ludobójstwa.

Grupę warszawskich adwokatów i aplikantów adwokackich oprowadzać po wystawie będzie osobiście Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma, adw. Monika Krawczyk. Zwiedzanie będzie miało miejsce w dniu 18 października br. i rozpocznie się o godz. 16.30 a wstęp na wystawę będzie bezpłatny. Po wystawie przewidziana jest dyskusja przy kawie.

W zwiedzaniu wystawy może wziąć udział pierwsze 20 osób, które zapiszą się poprzez poniższy link w aplikacji ZOOM:: https://zoom.us/webinar/register/WN_uW0Mkw9fQiKAWsLgWLuB7g

Jeśli zainteresowanie przekroczy wskazany limit, postaramy się powtórzyć wydarzenie.

Za udział w wydarzeniu Komisja Doskonalenia Zawodowego przy ORA w Warszawie przyznała 2 pkt.