Relacja ze spotkania autorskiego adw. Joanny Parafianowicz

26 września 2019 r. w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie odbył się wieczór autorski z adw. Joanną Parafianowicz, autorką książki Jeśli chodzi o prawo, to mogę doczytać. Spotkanie otworzył Dziekan ORA w Warszawie, adw. Mikołaj Pietrzak, rozmowę z autorką prowadził Aleksander Rzepecki, Dyrektor Biura Prasowego ORA. W spotkaniu wzięło udział wiele osób, które żywo angażowały się w dyskusję.

Prezentowana książka to nie jest opowieść o prawie, ale o tym, jak czerpać radość z bycia prawnikiem w dzisiejszych, trudnych, pełnych konkurencji czasach. Autorka podczas spotkania opowiadała o tym, dlaczego wybrała tą, a nie inną drogę życiową, oraz jak pogodzić wrodzoną empatię i wrażliwość z zawodowym profesjonalizmem.

– Zapewniam, że nie jest moją intencją nawracanie kogokolwiek ze świadomie obranej drogi. Nie ma we mnie także ambicji pouczania. Uważam jednak, że w prawniczym fachu sumienie jest równie ważne jak sprawne korzystanie z tekstów ustaw i tłumaczenie ich na stan faktyczny konkretnej sprawy. – powiedziała autorka.

Książka została wydana przez wydawnictwo Arche.