Relacja z wieczoru autorskiego adw. Michała Bąka

22 listopada 2019 r. w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie odbył się wieczór autorski z adw. Michałem Bąkiem, autorem książki Życiorysy ludzi z miasta. Spotkanie otworzyła wiceprzewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu przy ORA w Warszawie, adw. Joanna Tkaczyk. W spotkaniu wzięły udział osoby, które razem z autorem były na jednym roku aplikacji, gdyż dla Michała Bąka rok 2019, w którym Izba Warszawska obchodzi swoje 100-lecie, był także wyjątkowy ponieważ został tatą, adwokatem i wydał pierwszą książkę.

Adw. Michał Bąk urodzony w 1991 r. już w wolnej Polsce, żartuje, że na akcie urodzenia ma jeszcze orzełka bez korony i napis „PRL”. Mieszka w Bielsku-Białej, skąd się wywodzi i gdzie obecnie wykonuje zawód. O Śląsku Górnym i Cieszyńskim czy Podbeskidziu może opowiadać do znudzenia. Wrócił tu po ośmiu latach bytności w Warszawie, gdzie ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz odbył aplikację w naszej Izbie.  Podkreśla, że lubi także prostować nieprawdziwe informacje na temat życia w stolicy i niemiłe stereotypy, jakich jest niemało na Śląsku.

Prezentowana książka jest zbiorem opowiadań o zwyczajnych ludziach, którzy tak jak wszyscy robią zakupy w dyskontach, płacą rachunki za prąd i jeżdżą pociągami. To oni codziennie mierzą się z wyzwaniami, o których naprawdę warto usłyszeć.   W telewizji mówią, że to, co jest godne uwagi, dzieje się daleko stąd, a wyzwania podejmują jedynie ci wybitni. Czytając opowiadania zauważamy, że najwspanialsze historie mają miejsce tutaj i teraz, a ich bohaterami jesteśmy my sami albo nasi znajomi. Każda z tych historii jest zagadką, którą czytelnik musi rozwiązać samodzielnie. Autor podczas spotkania opowiadał o tym, dlaczego i jak powstała książka. 

Podczas spotkania można było nabyć książkę oraz uzyskać dedykację od autora. Po spotkaniu, przy małym poczęstunku i kieliszku wina, autor podzielił się z uczestnikami spotkania licznymi anegdotami. Były tez pytania o dalsze plany, zawodowe i nie tylko.

Książka została wydana przez wydawnictwo Novae Res.

Za wielkie zaangażowanie dziękujemy adw. Marcie Wyszyńskiej i Grażynie Zakrzewskiej, bez których to spotkanie nie miałoby miejsca. 

adw. Monika Rajska Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu

adw. Joanna Tkaczyk Wiceprzewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu