IX Piknik Rodzinny Mazowieckiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego #ZaufaniOd100 lat!

 

Dziekan Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie adw. Mikolaj Pietrzak serdecznie zaprasza 15 września 2018 r. w godzinach 11:00 – 21:00 wszystkich warszawiaków na IX Piknik Rodzinny Mazowieckiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego Zaufani100lat.

Wydarzenie to wpisują się zarówno w obchody 100 – lecia niepodległego Państwa Polskiego, jak i związane jest z obchodami 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej. Adwokatura była jednym z pierwszych niezależnych samorządów zawodowych w odrodzonym Państwie Polskim powołanym Dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego 24 grudnia 1918 roku.

W skład Forum wchodzą samorządy reprezentujące następujące grupy zawodowe:

• adwokatów Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie,
• aptekarzy Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie,
• architektów Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP,
• biegłych rewidentów,
• doradców podatkowych,
• diagnostów laboratoryjnych,
• inżynierów budownictwa,
• komorników,
• kuratorów sądowych,
• lekarzy i lekarzy dentystów,
• lekarzy weterynarii,
• notariuszy ,
• pielęgniarek i położnych,
• psychologów,
• radców prawnych Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie
• rzeczników patentowych.

Piknik odbędzie się w nowej formule i w nowym miejscu. 

Wszyscy Warszawiacy mile widziani!
Nowa formuła to otwartość. Wszystkich mieszkańców Warszawy, studentów, warszawskich „słoików” i oczywiście zwyczajowo członków samorządów zawodów zaufania publicznego zapraszamy do wspólnego świętowania i wspólnego spędzenia czasu wypełnionego licznymi atrakcjami. Wstęp wolny!

Nowe miejsce

Tym razem zapraszamy do centrum Warszawy, do malowniczego i dobrze skomunikowanego Park Rydza – Śmigłego, przy pomniku „Chwała Saperom”.

Strefy Aktywności

Na pikniku zaproponujemy różnego rodzaju strefy aktywności. Specjalna Strefa Seniora i Zdrowia stworzy możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań słuchu, badań kardiologicznych, ponadto zapewni konsultacje fizjoterapeutyczne, badania wad postawy i badania diabetologiczne.

W Strefie Aktywności Sportowej zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli wspólnie i twórczo spędzać czas na sportowych zabawach i rywalizacji. Zapewnią to m. in. Kajetan Broniewski, wioślarz – olimpijczyk, który poprowadzi konkurs „100 km na 100-lecie” oraz Dorota Świeniewicz, jedna z najwybitniejszych siatkarek polskich, która poprowadzi trening siatkarski oraz konkurs sportowy.

Stefa Malucha „Zero nudy” to raj dla najmłodszych. W niej będą mogły się bawić dzieci powyżej 3-lat, dla których animatorzy przygotowali moc atrakcji. W tym czasie rodzice, zostawiając swoje pociechy pod okiem wykwalifikowanych opiekunów, będą mogli spędzać czas na innych aktywnościach.

Strefa Aktywności Samorządów

Przy stanowiskach poszczególnych samorządów zawodów zaufania publicznego będzie można spotkać ciekawych ekspertów, wysłuchać inspirujących wykładów, zagrać w gry miejskie, uczestniczyć w symulacji rozprawy, napić się kawy czy zjeść pączka z adwokatem :-). To wyjątkowa okazja, żeby bliżej poznać zasady funkcjonowania zawodów zaufania publicznego czy zasięgnąć fachowej porady.

Muzyka dla młodszych i starszych

Piknik to także wiele atrakcji muzycznych. Na scenie głównej będzie można bawić się przy muzyce dla młodszych (Kilersi i Jan Brzechwa Robi Show) oraz dla starszych (Hamak Band, Chłopaki nie płacą, Julia Węgrowicz oraz Sax Pesos).

Wyszukane kulinaria na każde podniebienie i każdą kieszeń
Zmartwieniem nie będą też kulinaria. Po latach przerwy na warszawski Solec powróci Targ Śniadaniowy, który zaoferuje poczęstunek dla smakoszy o zróżnicowanych gustach. Smaki wielu kultur zadowolą nawet wyszukane gusta smakoszy.

Aktywni wolontariusze

Na pikniku będzie można spotkać też wolontariuszy fundacji CourtWatch Polska, m.in. edukującej dzieci i młodzież w obszarze prawa oraz fundacji Spełnionych Marzeń wspierającej walkę dzieci i młodzież w trudnej walce z chorobami nowotworowymi.

Honorowi patroni

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Prezydent m.st. Warszawy. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich przygotuje atrakcje dla uczestników pikniku – zapraszamy do namiotu praw obywatelskich!

Charyzmatyczny prowadzący

Całą imprezę poprowadzi znany i lubiany komentator sportowy: Tomasz Zimoch.

Patroni medialni

Radio RMF FM, portal OnetTVP3 WarszawaPokój Adwokacki, Temidium

Po więcej informacji zapraszamy do wejścia stronę  www.zaufani100lat.pl 🙂

 

Kochani Warszawiacy, nie może Was z nami zabraknąć 15 września br.

Zaufani100lat zapraszają!