22.07.2022 / Wiadomości

Wolne Sądy oraz mec. Mohamed El-Baqer zostali laureatami nagrody Rule of Law Award za rok 2022

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak składa serdeczne gratulacje organizacji Wolne Sądy, która wraz z Panem mec. Mohamedem El-Baqerem, egipskim prawnikiem odważnie stawiającym czoła naruszeniom praw człowieka i autorytaryzmowi w Egipcie, zostali laureatami nagrody Rule of Law Award za 2022 rok przyznawanej przez międzynarodową organizację prawniczą Union Internationale des Avocats (UIA) oraz LexisNexis.

Nagroda UIA została ustanowiona w celu wyróżnienia osób i/lub organizacji, które aktywnie przyczyniają się do rozwoju i promocji państwa prawa na poziomie krajowym, regionalnym lub międzynarodowym, w szczególności w środowisku prawniczym.
Od momentu powstania nagrody otrzymali ją: w 2016 r. malezyjska Izba Adwokacka; w 2017 r. Saidbek Nuritdinov, Prezes Związku Adwokatów Republiki Tadżykistanu; w 2018 r. Ruth Bader Ginsburg, sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych; w 2019 r. francuski prawnik Bertrand Favreau, prezes IDHAE; w 2020 r. europejscy prawnicy z Lesbos; a w 2021 r. afgańska prawniczka Latifa Sharifi. To zaszczyt dołączyć do takiego grona!