28.04.2021 / Wiadomości

Zapisy na szczepienia izbowe – do 3 maja br. do 23.00

Szanowni Państwo,

4 maja 2021 r. ruszy rejestracja podmiotów, które będą prowadziły tzw. szczepienia pracownicze. Zgodnie z informacjami Naczelnej Rady Adwokackiej, samorządy adwokackie także będą uprawnione do prowadzenia w tym trybie szczepień dla zrzeszonych adwokatów, aplikantów adwokackich, prawników zagranicznych oraz ich najbliższych.

Minimum 300 zgłoszeń warunkiem tzw. szczepień pracowniczych.

Warunkiem uruchomienia tzw. pracowniczych szczepień w Izbie Adwokackiej w Warszawie jest uzyskanie minimum 300 zgłoszeń . Dlatego też otwieramy rejestrację dla osób chętnych. Aby zgłosić chęć udziału w szczepieniu koordynowanym przez warszawską izbę adwokacką należy wypełnić ankietę, która jest już dostępna w Panelu Adwokata (zakładka: Komunikacja, Podzakładka: Ankiety). Link do panelu: https://panel.e-soa.pl/

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 maja 2021 do godziny 23:00. 

Najprawdopodobniej nie będzie możliwości rozszerzenia liczby osób objętych szczepieniem w ramach Izbowych szczepień po 3 maja 2021. Brak wypełnienia ankiety zawierającej niezbędne dane do 3 maja do godziny 23:00 będzie prawdopodobnie równoznaczny z brakiem możliwości udziału w szczepieniach organizowanych przez Izbę.

Kto może się zgłosić?

Zapisywać na szczepienie mogą się wszyscy członkowie naszej Izby (adwokaci, aplikanci i prawnicy zagraniczni), pracownicy Biura ORA i ich najbliższej rodziny, którzy:

– są pełnoletni;

– nie przyjęli jeszcze pierwszej dawki sczepienia (można się jednak zapisać, jeśli macie już Państwo termin szczepienia, ale np. jest on odległy).

Wypełniając ankietę możecie Państwo wskazać dane Państwa najbliższych, o ile spełniają powyższe warunki.

Kiedy będą szczepienia?

Zastrzegamy, że Izba będzie mogła rozpocząć szczepienia dopiero po uzyskaniu dopuszczenia Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, co jest spodziewane około 6-7 maja br. W związku z tym na tą chwilę nie jest możliwe podanie orientacyjnego terminu rozpoczęcia szczepień.

Gdzie odbędą się szczepienia?

Prezydium Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wstępnie uzgodniło, że szczepienia będą wykonywane w podmiocie leczniczym zlokalizowanym w centrum Warszawy, który będzie w stanie przeprowadzić nawet 1000 szczepień dziennie (pod warunkiem dostępności szczepionek). Szczegółowe informacje w tej sprawie zostaną podane po zawarciu umowy z podmiotem leczniczym. 

Jaką szczepionką będą prowadzone szczepienia?

Nie jest możliwe precyzyjne określenie, jaką szczepionką będą prowadzone szczepienia (będzie to uzależnione od dostępności szczepionek konkretnych producentów), niemniej ze wstępnych informacji uzyskanych od placówek medycznych, najprawdopodobniej nie będzie możliwości zaszczepienia szczepionką Astra Zeneca, której dostawy do podmiotów leczniczych zostały wstrzymane.

Jak będzie przebiegała logistyka przedsięwzięcia?

Izba przekaże dane osobowe osób zapisanych do wybranego podmiotu leczniczego. Następnie rejestracja tego podmiotu leczniczego będzie kontaktowała się z Państwem bezpośrednio i umawiała konkretne terminy szczepień.

Uprzejmie prosimy wszystkich zainteresowanych Państwa o pilne wypełnienie formularza zapisów zawartego w Panelu Adwokata.

Jednocześnie prosimy o kierowanie wszelkich pytań i wątpliwości na adres: rzecznik.prasowy@ora-warszawa.com.pl. Dołożymy starań, aby odpowiadać Państwu możliwie najszybciej, także podczas weekendu majowego.

Serdecznie zachęcam Państwa do udziału w szczepieniu, mając na względzie zdrowie Państwa, Państwa najbliższych i całego społeczeństwa.

adw. Mikołaj Pietrzak

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie