19.10.2018 / Wiadomości

Wieczór autorski z mec. Lejbem Fogelmanem – Prawnik Amerykański w Polsce 🗓

Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu wraz z Sekcja Prawa Bankowego serdecznie zapraszają na wyjątkowe spotkanie z mec. Lejbem Fogelmanem, amerykańskim prawnikiem praktykującym w Polsce. Spotkanie odbędzie się we wtorek 4 grudnia br. o godzinie 19.00 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Spotkanie połączone będzie z promocją książki „Warto Żyć”, wywiadu-rzeka o niezwykle barwnym życiu amerykańskiego prawnika w Polsce. Rozmowę z autorem przeprowadzi współautor książki Michał Komar, znany prozaik i publicysta. Rolę moderatora pełnić będzie adw. Beata Paxford, Przewodnicząca Sekcji Prawa Bankowego.

Lejb Fogelman rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim w 1967 r. Po wydarzeniach marcowych 1968 r. wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Jorku (licencjat), Uniwersytecie Columbia (magister nauk humanistycznych, magister filozofii, doktoryzacja w dziedzinie historii idei) oraz Uniwersytecie Harvarda (doktor praw). Ponadto uzyskał dyplom Uniwersytetu Paryskiego Sorbonne, a w ramach stypendium Fulbrighta IREX byl gościem Akademii Nauk ZSSR I Uniwersytetu Moskiewskiego (1977–1978).

Do Polski powrócił na początku lat 90tych. Jest Senior Partnerem w amerykańskiej kancelarii Greenberg Traurig i wziętym prawnikiem. Zajmuje się prywatyzacją, fuzjami i przejęciami przedsiębiorstw.

W 2013 roku Chambers Europe wyróżniła go Nagrodą „Outstanding Contribution to the Legal Profession” za wybitny wkład w rozwój branży prawniczej.

Jest członkiem American Bar Association oraz Massachusetts Bar Association.

W 2012 wyprodukował w Teatrze IMKA Kopenhagę Michaela Frayna.

W trakcie wieczoru autorskiego będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie oraz uzyskać dedykację od autora. Sprzedaż książki wydanej przez Wydawnictwo Czerwone i Czarne poprowadzi księgarnia BookBook.

Po spotkaniu zapraszamy na mały poczęstunek oraz kieliszek wina. Wino ufundowane jest przez naszego honorowego gościa.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności email sekcje@ora-warszawa.com.pl

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej
adw. Kamil Szmid, Członek Rady, Przewodniczący Komisji ds. Sekcji Tematycznych
adw. Beata Paxford, Przewodnicząca Sekcji Prawa Bankowego
adw. Joanna Tkaczyk, Komisja Integracji Środowiskowej

 

Źródło zdjęcia: Fot. Albert Zawada, / Agencja Gazeta