14.10.2019 / Wiadomości

Warszawski aplikant zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich im. Stanisława Mikke

W sobotę 12 października br. w Dworze Artusa w Gdańsku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich im. Stanisława Mikke. Z ogromną radością informujemy, że zwycięzcą finału został warszawski aplikant adwokacki pan Bartłomiej Walczak, drugie miejsce zajął także aplikant adwokacki z naszej izby pan Andrzej Girdwoyń. Trzecie miejsce natomiast przypadło aplikantce adwokackiej Pani Dorocie Dudek z Izby Adwokackiej w Lublinie. Aplikantka z Lublina zdobyła także nagrodę publiczności.

– Z ogromną radością i satysfakcja przejęłam ten werdykt jury. Wszystkim finalistom składam serdeczne gratulacje. Poziom tego finału był bardzo wysoki a zarazem niezwykle wyrównany. Jestem, rzecz jasna, szczególnie dumna z aplikantów naszej izby i zajęcia przez nich pierwszego i drugiego miejsca. To potwierdza także że szkolenie aplikantów adwokackich w Warszawie w zakresie publicznych wystąpień oraz przed sądem ma sens i przynosi oczekiwane efekty – mówi adw. Katarzyna Gajowniczek – Pruszyńska, Wicedziekan ORA w Warszawie.

Jury konkursu, oceniając wystąpienia uczestników finału, brało pod uwagę ich zdolności argumentacyjne, merytoryczne i językowe.

Kolejny finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Stanisława Mikke odbędzie się w przyszłym roku w Warszawie.

Wszystkim finalistom składamy serdecznie gratulacje!