05.08.2018 / Wiadomości

Tak pracowaliśmy na PolAndRock Festival w Kostrzynie nad Odrą!

4 dni warsztatów i spotkań. Izba Adwokacka w Warszawie wraz z 9 organizacjami i ruchami społecznymi – wspólnie tworzyliśmy namiot praw i wolności!

Kilkadziesiąt wydarzeń w naszej strefie „Adwokaci na Festiwalu”, prawie 150 udzielonych porad, rozmowy ze znamienitymi gośćmi, jak pani prof. Ewa Łętowska i Prezes Jerzy Stępień. Upał 35 stopni, a w namiocie dobrze ponad 40. Tak pracowaliśmy na PolAndRock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Jestem bardzo bardzo dumna, bo udało nam się stworzyć przestrzeń do ambitnych rozmów o prawie w zupełnie niecodziennych warunkach, ale od zawsze wierzę, że stereotypy są właśnie po to, by je przełamywać, mówi adw. Karolina Kuszlewicz. Jedne z nich to przekonanie, że prawo jest niedostępne dla zwykłego człowieka: nudne, niezrozumiałe i opresyjne – że lepiej trzymać się od niego z daleka.

Tymczasem prawo należy do każdego z nas, nie tylko do prawników i prawniczek. Jest po to, by żyło nam się bezpieczniej w ramach jasnych i uczciwych standardów przez to prawo wyznaczanych. Dlatego rozmawialiśmy o Konstytucji, prawie do obrony przynależnym każdemu człowiekowi, prawach osób głuchych, niewidomych i innych, należących do grup wykluczonych, o ochronie zwierząt i przyrody, o prawie do sprawiedliwego procesu, o demokracji, o wolnych ludziach i wolnym festiwalu. Myślę, że zrobiliśmy coś naprawdę ważnego wraz z: SSP Iustitia, Akcja Demokracja, Fundacja Panoptykon, Fundacja Kultury bez barier, Klub Gaja, Kongres Kobiet, Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, Obóz dla Puszczy i Stowarzyszenie Alimenty to nie prezenty, podsumowuje adw. Karolina Kuszlewicz.

Szczególne podziękowania w imieniu Dziekana ORA w Warszawie adw. Mikołaja Pietrzaka  i Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie składamy na ręce adwokatek  i adwokatów zaangażowanych w przygotowanie Strefy „Adwokaci na PolAndRock Festival”, w szczególności adw. Karoliny Kuszlewicz, adw. Marty Tomkiewicz i adw. Pawła Murawskiego. Serdecznie dziękujemy i jednocześnie gratulujemy!

Do zobaczenia za rok!

 

Poniżej galeria z naszych wydarzeń!