01.08.2018 / Wiadomości

Relacja z obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2018 r. pod Pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie w imieniu Adwokatury Polskiej złożył wieniec adw. Ziemisław Gintowt, członek Prezydium NRA, natomiast w imieniu Izby Adwokackiej w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak, adw. Aleksander Krysztofowicz oraz adw. Michał Fertak.

Następnie o godzinie 16:30 warszawscy adwokaci spotkali się w siedzibie ORA w Warszawie. Adw. Anna Sobocińska – Lorenc opowiedziała o swoich doświadczeniach z okresu okupacji oraz dramatycznych dniach Powstania Warszawskiego.

O godzinie 17:00 wspólnie z warszawiakami pod budynkiem ORA w Warszawie uczciliśmy minutą ciszy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Pod tablicą upamiętniającą adwokatów i aplikantów adwokackich, którzy polegli w walce z hitlerowskim okupantem oraz którzy zostali zamordowani w obozach zagłady w latach 1939 – 1945 kwiaty złożyli: w imieniu Koła Seniorów Izby Adwokackiej w Warszawie adw. Andrzej Lagut oraz adw. Anna Sobocińska – Lorenc, natomiast w imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej adw. Mikołaj Pietrzak, adw. Jakub Jacyna oraz adw. Aleksander Krysztofowicz.

#AdwokaciPamiętają

foto: adw. Michał Fertak