01.12.2020 / Wiadomości

Już można zgłaszać się do „Paczki Prawników” w ramach Szlachetnej Paczki

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w „Paczce Prawników” organizowanej w ramach Szlachetnej Paczki. 

Wolontariusze Szlachetnej Paczki, w tym roku już 20 raz, docierają do osób, które borykają się z problemami prawnymi oraz daleko posuniętą niewiedzą lub brakiem dostępu do porady prawnej. Chcemy udzielić wsparcia, edukować, budować świadomość, rozwiązać problemy prawnicze.

Niewielki problem z zakresu prawa może blokować rodzinę przed działaniami, które mogłyby poprawić ich sytuację. Są Rodziny, które nie korzystają z porad specjalistów, żyją z dnia na dzień, w strachu, bezradności i wstydzie. I właśnie wtedy, kiedy wydaje się, że nic nie można zrobić, z pomocą przychodzi wolontariusz „Paczki Prawników”. Diagnozuje problem i wspólnie z rodziną szuka najlepszych rozwiązań. Konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Jak pracujemy w „Paczce Prawników”?

Wolontariuszami są adwokaci i radcy prawni.

Prawnik wypełnia formularz www.superw.pl/zostan-prawnikiem-paczki, a następnie koordynator projektu spotyka się z prawnikiem, aby omówić zasady współpracy. Rekrutacja kończy się podjęciem wspólnej decyzji. Jeżeli jest pozytywna, prawnik może przystąpić do działania. Poznaje historie rodzin, wybiera taką, której może pomóc.

Rodzaj wsparcia jest zróżnicowany. Czasem to diagnoza problemu, wskazanie Rodzinie możliwych rozwiązań – porada dokąd się udać, jakie dokumenty zebrać, pomoc w sporządzeniu pisma, standardowa porada prawna, a czasem reprezentacja na sali sądowej.

To prawnik dokonuje wyboru, w jakim stopniu jest w stanie zaangażować się w pomoc rodzinie.

Na każdym etapie pracy z rodziną, prawnikowi towarzyszy wolontariusz rodziny, który dba o komfort osoby udzielającej pomocy i rodziny, dla której sytuacja nie jest łatwa.

Aby pomóc rodzinie, potrzebna jest specjalistyczna wiedza, dlatego też pomoc, jaką mogą otrzymać od Państwa nasi podopieczni będzie nieoceniona. Serdecznie zapraszam do zaangażowania i wysłania swojej aplikacji.

Informacje o Paczce Prawników znajdą Państwo na stronie internetowej:

www.szlachetnapaczka.pl/paczka-prawnikow

Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz dostępny pod adresem:

www.superw.pl/zostan-prawnikiem-paczki