28.11.2018 / Wiadomości

IV edycja Otwartych Mistrzostw Polski Adwokatury w Siatkówce

W dniach 16–18 listopada 2018 r. odbyła kolejna, czwarta już edycja Otwartych Mistrzostw Polski Adwokatury w Siatkówce, organizowana przez Okręgową Radę Adwokacką w Krakowie oraz Okręgowa Radę Adwokacką w Wałbrzychu pod patronatem Naczelnej Rady Adwokackiej.

Zawody ponownie odbyły się w Ośrodku Olimpijskim i OSiR KOLNA w Krakowie.  Udział ponad 70 prawników z całej Polski – nie tylko adwokaci i aplikanci adwokaccy, ale również sędziowie, prokuratorzy, notariusze oraz radcy prawni. Drużyny damskie i męskie walczyły o tytuł Mistrza Polski Adwokatury w Siatkówce oraz o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W kategorii pań złoty medal zdobyła nasza, warszawska drużyna, w której składzie gra adw. Marita Dybowska-Dubois.

Natomiast druga warszawska drużyna, w skład której wchodzą adw. Marta Tomkiewicz, adw. Monika Bieńkowska, adw. Agnieszka Bykowska – Giler, grająca tym razem w mocno osłabionym, bo czteroosobowym składzie, zdobyła w turnieju brązowy medal. Męska reprezentacja naszej Izby (w składzie adw. Piotr Warchoł, adw. Wojciech Brodzik i adw. Maciej Romankiewicz) również odniosła sukces, albowiem panowie w turnieju zajęli III miejsce. Adw. Marta Tomkiewicz otrzymała także wyróżnienie dla Najlepszej Rozgrywającej Turnieju. Poza rywalizacją sportową, każdego wieczora uczestnicy mieli zapewnioną możliwość integracji. Kolejna edycja Mistrzostw ma zostać zorganizowana również w Krakowie w drugiej połowie listopada 2019 r.