Szkolenie stacjonarne – Pułapki dookoła rozwodowe. Perspektywa terapeuty rodzinnego, a praca adwokatki i adwokata – 14.04.2023 r.

Sekcja Praw Dziecka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na wykład pt. Pułapki dookoła rozwodowe. Perspektywa terapeuty rodzinnego, a praca adwokatki i adwokata.

Prelegent : prof. Bogdan de Barbaro

Szkolenie odbędzie się 14 kwietnia 2023 r. (piątek) w godz. 18.00-20.00 stacjonarnie w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, sala im. H. Krajewskiego (1 piętro).

Link do rejestracji na szkolenie: https://forms.gle/wy3kAeqAUJB5SbA88

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Zapraszamy do zapisów!

Uczestnicy otrzymają 2 punkty szkoleniowe za udział w spotkaniu.

Opis szkolenia:
Rozwód, niezależnie od przyczyn i okoliczności stanowi źródło poważnego stresu dla osób rozstających się oraz ich potomstwa. Osoby uczestniczące w tym procesie – także adwokaci – włączone są w emocjonalne procesy (także nieświadome i przedświadome). Biorąc pod uwagę zadanie „obrony interesów klienta” – par. 43 Kodeksu Etyki Adwokackiej – kluczowa może być refleksja, co jest tego klienta/klientki interesem. W szczególności istotne może być pytanie, czy chodzi o „pokonanie drugiej strony” czy też o przygotowanie takiej relacji między rozwodzącymi się osobami, która by zminimalizowała traumę dookoła rozwodową.
Przedmiotem szkolenia będzie próba opisu procesów dookoła-rozwodowych z perspektywy terapeuty rodzinnego oraz zaproszenie do namysłu, jaki może być w tym udział adwokata (korzystny bądź niekorzystny dla obu stron).

Prowadzący:
Profesor dr hab. nauk med. Bogdan de Barbaro – znany i ceniony psychiatra, psychoterapeuta. W latach 1993-2016 kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2016-2019 kierownik Katedry Psychiatrii UJ Collegium Medicum. Superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Bada, co dzieje się w ludzkiej psychice i na jakie niebezpieczeństwa naraża ją XXI wiek. Jest autorem, współautorem i redaktorem artykułów i książek z zakresu psychiatrii, psychoterapii i terapii rodzin.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie!
Prezydium Sekcji Praw Dziecka
adw. Monika Horna-Cieślak – Przewodnicząca