Szkolenie online: Technology, Cybersecurity and Ethics: Lawyers Under Attack / Technologia, cyberbezpieczeństwo i etyka: Prawnicy w niebezpieczeństwie

Sekcja Prawa Amerykańskiego i Brytyjskiego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na szkolenie pt. Technology, Cybersecurity and Ethics: Lawyers Under Attack / Technologia, cyberbezpieczeństwo i etyka: Prawnicy w niebezpieczeństwie

Szkolenie odbędzie się 21 listopada 2023 r. (wtorek) w godz. 17.00-18.30 na platformie ZOOM, w języku angielskim.

Prelegent: Jonathan Amstrong – Partner, Cordery Compliance Limited

Moderator: adw. Joanna Iwanicka

Link do rejestracji: https://ora-warszawa-pl.zoom.us/webinar/register/WN_Ipyh2jKBSH6tJZHIggEz_g#/registration

Agenda:

1. Otwarcie spotkania i przedstawienie Gościa (10 minut)
  2. Prezentacja (1 godzina)
  3. Pytania (20 minut)

Adwokaci i ich kancelarie prawne są regularnymi celami cyberprzestępców. Cyberprzestępstwa przybierają coraz to nową formę oraz zdarzają się coraz częściej, dlatego zarządzanie ryzykiem przez adwokatów musi na bieżąco ewaluować, aby sprostać nowym zagrożeniom. Wypełnianie obowiązków etycznych i zgodności z przepisami wymaga stałego monitorowania zmian, aby zapewnić kompatybilność z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa i prywatności danych.

W trakcie spotkania planujemy omówić następujące kwestie:

1. Jakie zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem wpływają na świadczenie usług na rzecz klientów?
  2. Jakie obowiązki etyczne należy spełnić realizując wymogi dotyczące cyberbezpieczeństwa?
  3. Jakie jest ryzyko dla prawników związane z niezrozumieniem technologii, z której korzystają?
  4. Dlaczego nie jest to tylko kwestia IT?
  5. Jakie są potencjalne koszty dla kancelarii i klientów związane z niepodjęciem odpowiednich środków bezpieczeństwa? Jak można je ograniczyć?

Zapraszamy serdecznie!